View Single Post

stare 05-02-21, 11:42   #9 (permalink)
Simon Phoenix
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
Kołko moim zdaniem się zamkneło - brak zainteresowania, brak pieniedzy, brak narybku, brak talentów i brak sukceesów. Jednym zdaniem - brak perspektyw. Polski boks jest na deskach i już sie z nich nie podniesie. Możemy mieć sporadycznie jakieś sukcesy które naszego boksu i tak nie uzdrowią. Boks zawodowy też niestety jest na równi pochyłej.
Niestety to może być prawda. Polski boks nie ma obecnie przed sobą dobrych perspektyw. Nie ma punktu zaczepienia.
Moim zdaniem bez udziału Związku Bokserskiego i „państwowej kasy” nie uda się nic zrobić. Musiałby to być wspólny projekt państwowo-prywatny. W obecnej sytuacji i przy założeniu że chodzi o boks, nie do zrobienia. Inaczej jest z bardziej popularnymi sportami. Piłka nożna jest idealnym przykładem.

Mieszkałem sporo lat w Londynie. Raczej się nie interesuję piłką nożną ale obserwowałem ich infrastrukturę sportową. Jest sobie taki klub Leyton Orient ( pierwsze kroki stawiał tam D Beckham ). Obok ich stadionu są obiekty dla młodziaków i oni tam trenują od takich małych „kajtków”. Mają trenerów, lekarzy itd. Nawet dentystę. Świetnie to wygląda. Byłem na jednym meczu z ojcem takiego dzieciaka i on mówił że to wszystko jest finansowane 50/50. Połowa klub, połowa państwo. Taki dzieciak jeśli jest dobry, to ma możliwość przejścia później do LO i grać zawodowo. Dla nich to jest wylęgarnia. A ci młodzi trenują tam czasem i dekadę.

Wracając do boksu to o ile polski boks w pewnym sensie umiera o tyle nie martwię się tak mocno o tą dyscyplinę w skali światowej. Bo zawsze będą istniały „fabryczki” młodych w USA, UK, Kuba czy Uzbekistan. Ja tam uwielbiam boks ogólnie. Gdybym patrzył tylko na polskie podwórko to już dawno bym się wyłożył.
Mam też nadzieję, że tak jak pisze Kubuś co jakiś czas pojawi się ktoś z kogo będziemy mogli być naprawdę dumni.

Simon Phoenix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem