View Single Post

stare 16-10-20, 16:17   #1 (permalink)
Marek Cudek
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 3974
Nominowany 165 razy w 46 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 19
Domyślnie Prognostyk Boxing.PL: Ritson - Vazquez, Saucedo - Barboza Jr, Ward - Essomba i inne wW tej części Prognostyka wszystkie istotne walki z wyjątkiem Łomaczenko - Lopez.

PIĄTEK

W Karlsruhe 24-letni Ukrainiec Petro Iwanow (12-0, 7 KO) zmierzy się z Yusufem Kanguelem (19-3, 12 KO) z Niemiec w walce o pas WBC International Silver w wadze super średniej.

Na undercardzie w wadze średniej, znany nam z rozbicia Patryka Szymańskiego - Ukrainiec Andrij Welikowski (17-2-1, 10 KO) ma bić się z urodzonym w Armenii Czechem Anatolijem Hunanyenem (9-6-1, 5 KO).

Typy: Iwanow przed czasem, Welikowski na
punkty

W Tanzanii w super muszej Brytyjczyk Prince Patel (23-1-1, 18 KO) powalczy o pasy
WBO Africa i Global z Tanzańczykiem Innocentem Evaristem (10-1-2, 8 KO). Pierwszą walkę wygrał w drugiej rundzie Brytyjczyk i teraz nie powinno być inaczej.

Typ: Patel przed czasem

SOBOTA

W Lagos ma walczyć między innymi Olanrewaju Durodola, przeciwnik jeszcze nie znany. W Gauteng w Południowej Afryce ciekawa walka w półśredniej o pas African Boxing Union. Pięściarz gospodarzy Thulani Mbenge (15-1, 12 KO), który niedawno przegrał na punkty z Sebastianem Formellą, będzie się bił z Mardocheem Kuwesą Katembo (13-2-1) z Kongo.

Typ: Mbenge na punkty

W Wielkiej Brytanii Lewis Ritson (20-1, 12 KO) w wadze lekkopółśredniej zmierzy się w bardzo ciekawej walce o pas WBA Intercontinental z dawnym mistrzem IBF w wadze lekkiej Meksykaninem Miguelem Vazquezem (42-9, 16 KO) (pokonanym nawiasem mówiąc przed czasem przez wspomnianego wcześniej Mbenge w walce w półśredniej).

33-letni Meksykanin swój pas zdobył dziesięć lat temu, obecnie można go traktować jako mocno past prime gatekeepera o dobrym nazwisku. W ostatnich dwóch latach wygrał 3 z 7 pojedynków, więc głównym pytaniem nie jest czy Brytyjczyk wygra, ale w jakim stylu.

Typ: Ritson na punkty

Na undercardzie brytyjskiej gali Thomas Patrick Ward (29-0, 4 KO) w super koguciej zmierzy się z Kameruńczykiem Thomasem Essombą (10-6, 4 KO).

Typ: Ward na punkty

Co-feature event na gali Lopez - Łomaczenko to mocne zestawienie w limicie 140 funtów. Arnold Barboza Jr (24-0, 10 KO) ma walczyć z Alexem Saucedo (30-1, 19 KO) na dystansie dziesięciu rund. Jab, praca nóg i niedoceniana nieco siła ciosu powinny wystarczyć Barbozie do zwycięstwa.

Typ: Barboza Jr na punkty

Na undercardzie tej gali mamy jeszcze kilka ciekawych zestawień. 22-letni mańkut Josue Vargas (17-1,9 KO) będzie walczył w lekkopółśredniej z 26-letnim Kendo Castanedą (17-2, 8 KO) w 10-rundowej walce.

Mamy tu do czynienia z bardzo młodym, leworęcznym prospektem, który przegrał tylko raz - przez dyskwalifikację. Jego pseudonim "The Prodigy" sporo mówi o jego aspiracjach. Z kolei Castaneda to naturalny półśredni, który walczył na pełnym dystansie z Zepedą i potrafił wyrwać kilka rund,

Typ: Vargas na punkty

W przeciwieństwie do naszego Roberta Parzęczewskiego, Edgar Berlanga (14-0, 14 KO) jest prawie murowanym kandydatem do namieszania w super średniej, zostawiam jak zwykle mały margines na czas prawdziwych testów. Berlanga nie tylko wygrywa wszystko przed czasem, ale też jeszcze nie wyszedł poza pierwszą rundę (!). Dobry amator, z porządnymi sukcesami w młodzieżowym amerykańskim boksie zmierzy się z o 11 lat starszym, 34-letnim Lanellem Bellowsem (20-5-3, 13 KO), który nigdy nie przegrał przed czasem, a sam też potrafi uderzyć. Czuję, że będzie to przełomowa walka dla obu bokserów.

Typ: Berlanga przed czasem

Kolejna walka na gali Łomaczenko - Lopez zapowiadała się ekscytująco, bo wywodzący się z UFC Clay Collard (9-2-3, 4 KO) zdążył już zdobyć sławę "pogromcy prospektów". Miał jednak pecha, kilka dni temu miał pozytywny wynik testu na covid.

NIEDZIELA

Wracamy do Wielkiej Brytanii, gdzie o pas mistrza Wspólnoty Brytyjskiej w wadze muszej będą się bić mocno bijący 30-letni Walijczyk Jay Harris (17-1, 9 KO) z niedawnym mistrzem Wielkiej Brytanii w super muszej, śliskim 26-latkiem z Liverpoolu Marcelem Braithwaitem (9-2).

Typ: Harris na punkty

Bardzo interesujący co-main event. Dwóch półśrednich bez porażki: Michael McKinson (18-0, 2 KO) i leworęczny Szkot Martin Harkin (13-0, 5 KO). Faworytem jest znacznie bardziej doświadczony w konkretnych walkach, lepiej poruszający się, sprytny, śliski McKinson. Obaj ostatnio wygrywają, McKinson jest notowany na 8 miejscu w rankingu WBO.

Typ: McKinson na punkty

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem