View Single Post

stare 15-10-20, 19:03   #1 (permalink)
Marek Cudek
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 3865
Nominowany 153 razy w 41 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 15
Domyślnie Nowe rozwiązania Mauricio Sulaimana dotyczące sędziowania walkSzef WBC Mauricio Sulaiman określa sam siebie jako tradycjonalistę, ostatnio jednak tłumaczył dziennikarzom na zoomowej telekonferencji wprowadzane ostatnio nowinki, możemy być też pewni, że wkrótce będą kolejne.

Zaczęło się od "mistrza franczyzowego". Sulaiman tłumaczy, że wbrew posądzeniom, tytuł ten nie tyle ma umożliwić unikanie walk, co zwolnić uhonorowanego w ten sposób mistrza od obowiązkowych obron, by umożliwić mu robienie naprawdę dużych walk.

Sulaiman mówił też o innowacjach szykowanych na niedaleką już przyszłość. Chodzi między innymi o zwiększenie liczby sędziów punktowych, na początek do pięciu lub siedmiu. Sulaiman jest zdania, że ilość punktujących koreluje ze jakością ostatecznej oceny. Byliby to zarówno sędziowie stojący w różnych miejscach przy ringu, jak i sędziujący zdalnie, na podstawie przekazu TV.

Punktowi mają także eksperymentować z dodatkowym dookreślaniem punktacji 10:9 ("bliska", "umiarkowana", "zdecydowana, znaczna", "bardzo duża"), ten ostatni wariant byłby punktowany 10:8, nawet wtedy, gdyby nie było nokdaunu,

Pomysły są interesujące, na pewno trzeba odbierać pozytywnie wszelkie chęci wyjścia ze źle działających rozwiązań. Sulaimana czeka jednak najtrudniejsza batalia - przeforsowanie swoich pomysłów dotyczących punktacji w komisjach stanowych, co już w tej chwili wydaje się dość mało prawdopodobne.

Żródło: Redakcja, Bernard Fernandez/Sweet Science

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem