View Single Post

stare 15-10-20, 17:25   #13 (permalink)
robercik
V.I.P
  
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Postów: 7255
Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Nie powiedziałbym
To jest kolejny paskowy dziwoląg. Niepotrzebny, zbędny, bezsensowny. O wartości pasa i tak nie decyduje federacja, ale dziennikarze i kibice - tak to wygląda faktycznie.
Pas WBC Franchise to jest analogiczny pas do WBA Super. Daje się ten pas nadzwyczajnemu czempionowi, zeby nie musial się spinać z obronami tak często jak w przypadku reguralnego pasa czy to WBC czy WBA. Alvarez tez ma chyba WBC Franchise.

No ale fakt faktem, że te tytuły mało znaczą, przynajmniej w moich oczach. Była wielka podnieta jak Łoma miał szanse wywalczyć WBO bodajze z Salido. Salido był mocny itd, ale numerem 1 to on chyba wtedy nie był. W Polsce też były te gadki Gołoty czy Adamka że marzy im się pas w ciężkiej. No ale co z tego pasa jeśli nie jesteś niekwestionowanym mistrzem swojej wagi.

Gdyby Kownacki pokonał Heleniusa to wg WBA bylby jednym z 4 mistrzów tej federacji. On chyba sobie nawet nie zdawał sprawy że o taki pas walczy, o takiej randze że wypadasz z rankingu i jesteś plasowany obok Joshui i Charra. Ostatnio na twitterze widzialem jakies zdziwienie, że Helenius przed pokonaniem Kownackiego byl w rankingu, a po pokonaniu z niego wylecial. Nie wylecial, tylko jak się wejdzie na strone WBA to Helenius jest w tej rubryce mistrzów.

Pasy są chyba tylko po to żeby wypromować walkę, bo to lepiej wyglada i brzmi jak się ciagle mowi mistrz swiata i mistrz swiata. 4 federacje, w WBC już po mału robi się po trzech mistrzów bo jest ten World, Diamond i teraz dodatkowo dla wybitnych mistrzow Franchise, w WBA trzech i w wielu dodatkowo jeszcze interim, no i jeszcze po jednym w WBO.

Boxrec lepiej wyjaśnia mistrzów niż te wszystkie pasy.

robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem