View Single Post

stare 10-10-20, 00:46   #1 (permalink)
Marek Cudek
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 3993
Nominowany 167 razy w 47 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 19
Domyślnie Prognostyk Boxing.PL: Navarette - Villa, Williams - Robinson i inne walkiPIĄTEK

W Stanach ekscytująca walka tygodnia między o wakujący pas WBO w piórkowej między ex-czempionem super koguciej Emanuelem Navarretem (31-1, 27 KO) a Rubenem Villą (18-0, 5 KO).

Świetne zestawienie, brawa dla promotorów. Obaj młodzi, obaj dobrze wyszkoleni. Ogień i woda. Próbujący zdobyć kolejny pas "Vaquero" jest uznanym zawodowcem o stalowej szczęce, żelaznej kondycji i gęstym od ciosów ataku. Prze jak czołg, trudno też mówić o przewadze warunków Villi, skoro Amerykanin ma o 11 cm krótszy zasięg, co jak na wagę piórkową jest niemało.

Navarette przychodzi z niższej wagi, ale na pewno w ringu nie będzie widać różnicy. Jego przeciwnik, Amerykanin z Los Angeles ma jednak poważne atuty. Szerokie doświadczenie z walk amatorskich, okraszone "Złotymi Rękawicami" i wygranymi z Devinem Heneyem i Shakurem Stevensonem. Dobrze się porusza, kontroluje walki jabem, potrafi doskonale kontrować, no i jest mańkutem.

Nie wykluczam bliskiej walki, a nawet dziwnego werdyktu, jak to często bywa, gdy bije się bokser nacierający, z pięściarze, walczącym na wstecznym. "RV4" pewnie zgarnie początkowe rundy, a póżniej się zacznie...

Typ: Villa SD

Na undercardzie o pas WBO Global w kategorii średniej były amatorski mistrz świata Kazach Żanibek Alimkanuli (8-0, 4 KO) zmierzy się z twardym Argentyńczykiem Gonzalo Gastonem Corią (16-3, 6 KO).

Typ: Alimkanuli TKO

SOBOTA

W Kanadzie dwa duże nazwiska. Arsłanbek Machmudow wygra z pewnością jedenastą kolejną walkę przed czasem. Jego oponentem będzie Kanadyjczyk Dillon Carman (14-5, 13 KO) znany chyba najbardziej z tego, że miał okazję zakończyć karierę Razora Ruddocka. Stawką walki będzie pas NABF w ciężkiej.

Typ: Machmudow KO

David Lemieux (41-4, 34 KO) będzie się bił z ciemnoskórym rodakiem Francym Ntetu (17-3, 4 KO). Walka nie potrwa zaplanowanych 10 rund.

Typ: Lemieux przed czasem

W Niemczech o pasy interim WBA i IBO w półciężkiej zmierzą się Dominic Boesel (30-1, 12 KO) z bardzo doświadczonym Robinem Krasniqim (50-6, 18 KO). Moim faworytem jest młodszy posiadacz pasów.

Typ: Boesel na punkty

Na undercardzie Petera Kadiru (9-0, 5 KO) sprawdzi w ciężkiej Roman Gorst (6-0, 5 KO).

Typ: Kadiru na punkty

W Wielkiej Brytanii jak zwykle kilka ciekawych matchupów. Liam Williams (22-2, 17 KO) w walce o brytyjski pas BBBofC będzie pewnie o numerek za mocny dla niedawnego rywala Damiana Jonaka Andrewa Robinsona (24-4-1, 7 KO). Od porażek ze Smithem, Williams nie przegrywa. Podobnie będzie w niedzielę, kiedy ostro potraktuje twardego Robinsona.

[b]Typ: Williams przed czasem

Nathan Gorman (16-1, 11 KO) będzie miał za przeciwnika Richarda Larteya (14-2, 11 KO) z Ghany,

Typ: Gorman na punkty

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem