View Single Post

stare 03-10-20, 00:11   #1 (permalink)
Marek Cudek
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 3993
Nominowany 167 razy w 47 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 19
Domyślnie Prognostyk Boxing.PL: Zepeda-Barańczyk, Buatsi-Calić i inne walkiNa świecie bokserski weekend ubożutki, ale to nie znaczy, że nie będzie na czym oka zawiesić.

PIĄTEK

W znanej Polakom, z mocno sentymentalnych powodów, Hali Korakuen w Tokio zmierzą się Kenichi Ogawa (24-1-1, 18 KO) z Kazuhiro Nishitanim (21-4-1, 12 KO). Waga super piórkowa.

Typ: Ogawa na punkty

SOBOTA

Walka tygodnia w Top Rank "Bubble" w Las Vegas na ESPN. Jose Zepeda (32-2, 25 KO) w doskonale zapowiadającym się eliminatorze zmierzy się z Iwanem Barańczykiem (20-1, 13 KO). Bezpośrednie zaplecze elity limitu 140 funtów, świetne zastawienie stylów. Ciąg na bramkę przez pełen dystans w wykonaniu Białorusina i większa wszechstronność, wyszkolenie i % nokautów Zepedy. Amerykanin jednak miewa przestoje i nieraz już spuchł pod koniec walki. W arsenale ma jednak więcej atutów, stawiam więc na niego,

Typ: Zepeda na punkty

Na undercardzie w junior lekkiej 20-letni prospekt Gabriel Flores Jr zostanie przetestowany przez Ryana Kielczewskiego (30-4, 11 KO), którego polskie nazwisko jest już chyba na wieczność wpisane błędnie w Boxrec. Dla młokosa będzie to dopiero druga walka na dystansie 10 rund, a jako, że nie słynie z nokautującego uderzenia, a Ryan nie kładzie się nawet z niezłymi rywalami, to będzie pewnie pełen dystans.

Typ: Flores na punkty

Na tej samej gali w ciężkiej włoski olimpijczyk Guido Vianello (7-0, 7 KO) spotka się z amerykańsko-nigeryjskim rówieśnikem, 26-letnim Kingsleyem Ibehem (5-1, 4 KO). Zwycięstwo urodzonego w Nigerii Ibeha byłoby sporą niespodzianką. Trzeba podkreślić, że stoczył on 6 walk w ciągu jednego roku (!), co jak na dzisiejsze czasy jest dość ostrym prowadzeniem, na pewno bardzo odstaje od Włocha doświadczeniem. Myślę jednak, że na dystansie 6 rund nie da sobie zrobić krzywdy.

Typ: Vianello na punkty

W Tajlandii znakomity Wisaksil Wangek (48-5-1, 41 KO) odbędzie "płatny trening" z Jomarem Fajardo (17-17-2, 9 KO). Poza tym w Bułgarii biją się między innymi Bogdan Dinu i Laszlo Fekete

NIEDZIELA

Przereklamowany ponoć koronawirus drapnął ostatnio Jerzego Brzęczka, Donalda i Melanię Trumpów oraz Eddiego Hearna. Gala w Milton Keynes odbędzie się jednak zgodnie z planem.

W jednej z absolutnie najciekawszych walk weekendu zmierzą się mocno faworyzowany Joshua Buatsi (12-0, 10 KO) z bardzo wysokim Chorwatem Marco Caliciem (11-0, 6 KO). Starcie o pas WBA International w półciężkiej będący w posiadaniu urodzonego w Ghanie Brytyjczyka.

Mamy tu zestawienie dwóch dobrych amatorów, Chorwat nawet z dłuższym stażem i walkami w amatorskiej ciężkiej z dwukrotnym pokonaniem Alena Babicia i bardzo dobrym bilansem 5-1 w WSB na koncie. Na korzyść Buatsiego przemawia znacznie lepszy pasaż przeciwników, których miał na drodze. Podobne bilanse, ale to Buatsi ma wygrać, wyższy i dobrze wyszkolony Calić jednak zapowiada ostrą walkę.

Typ: Buatsi na punkty po dobrej walce

Na undercardzie między innymi starcie... Alena Babicia (4-0, 4 KO) z Irlandczykiem Niallem Kennedym (13-1-1, 8 KO). Przyznam, ze nie rozumiem szumu wokół Babicia, wygląda to jak na razie jak marketing walki Siwy - Bodzioch. Jasne, Babic, czy też prawie na pewno Babić, jest ostrym brawlerem, potrafi zadbać o siebie i ostro się reklamuje (wysyłając jakieś śmieszne komunikaty do Filipa Hrgovicia), ale takie walki mu na razie nie grożą, choć kończy swych rywali równo - do drugiej rundy. Irlandczyk jest większy, ma już jakieś doświadczenie, ale w ostatniej walce poniósł swą pierwszą porażkę, do tego przed czasem. W walce obu "artystów pięści" stawiam jednak na Chorwata.

Typ: Babić przed czasem

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem