View Single Post

stare 02-10-20, 14:57   #1 (permalink)
Marek Cudek
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 3971
Nominowany 165 razy w 46 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 19
Domyślnie Prognostyk Boxing.PL: część polska - Sokołowski, Jeżewski, JakubowskiDzisiejszy prognostyk to na pewno niewielka ilość głośnych walk, ale też, co bardzo cieszy, kolejna polska gala i od niej właśnie zaczniemy.

Kaszubski Gryf Pomorski Rocky Boxing Night to kolejna impreza organizowana prżez Krystiana Każyszkę. Z ogromną sympatią patrzę na wszelkie bokserskie inicjatywy, bo moim zdaniem kluczowe dla podniesienia poziomu boksu zawodowego w Polsce są liczne, niekoniecznie duże grupy, które pozwolą na rozwój pięściarzy na kilku levelach. Jasne, potrzebne jest wsparcie władz, obniżenie wieku boksującej młodzieży, ale szczególnie mocno liczę na entuzjastów robiących swoje na poziomie lokalnym.

Nie będę silił się na typy, bo w ważniejszych walkach zestawienia raczej jednostronne, warto natomiast zauważyć kolejną inicjatywę Każyszki - Turniej Wagi Junior Ciężkiej, dwa zestawienia (walki Jakubowskiego i Kalinowskiego) są właśnie w ramach tej rywalizacji. Sokołowski, Jakubowski i Meyna powinni wygrać przed czasem.

Na osobne kilka zdań zasługują Kamil Sokołowski i Nikodem Jeżewski. "Sokół" jest w najściślejszej czołówce polskich ciężkich pod względem markowych przeciwników z którymi wychodził na ring. Jego journeymański bilans jest niezmiernie mylący i niejako wymusza ustawienie Kamila dość nisko w hierarchii, nawet na małej polskiej gali. Oczywiście nie sądzę, że Sokołowski nagle dostanie szansę pognębienia "prospekta" Różańskiego czy polskiego Canelo - Szpilki, ale jednak te zestawienia będą wisiały w powietrzu, a Rocky Boxing Night jest, jeśli dobrze pamiętam, pierwszą szansą na pokazanie się Kamila polskiej publiczności.

Nikodem Jeżewski (18-0-1, 9 KO) w walce wieczoru zmierzy się z Czechem Markiem Prochazką (9-2, 5 KO). Polski cruiser podąża w kierunku europejskiego pasa, mówi się o rewanżu z Michałem Cieślakiem (w grudniu). Prochazka nie powinien być dla niego poważnym wyzwaniem, jeszcze dwa lata temu Czech bił się z niepokonanym rodakiem Robertem Raczem w super średniej.

Typ: Jeżewski przed czasem

Pełna karta walk:

Walka wieczoru:
Nikodem Jeżewski - Marek Prochazka (walka o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w kategorii junior ciężkiej)

Pozostałe walki:
Igor Jakubowski - Paweł Nowaczyński, Turniej Wagi Junior Ciężkiej
Kacper Meyna - Zoltan Csala
Kamil Sokołowski - Patryk Kowoll
Adrian Szypior - Adam Grabiec
Kewin Gruchała vs Bartosz Głowacki
Kajetan Kalinowski - Alan Jakimowski, Turniej Wagi Junior Ciężkiej
Dominik Harwarkowski - Adam Walas
Hubert Benkowski - Patryk Litkiewicz

Transmisja na kanałach sportowych Polsatu od godz. 20.00

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem