View Single Post

stare 30-09-20, 16:00   #1 (permalink)
Marek Cudek
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 3992
Nominowany 167 razy w 47 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 19
Domyślnie Kto następny dla braci Charlo?Tekst Scotta Christa, felietonisty Bad Left Hook jest długi, pozwolę więc sobie przytoczyć tylko główne tezy i wnioski.

Jermell Charlo (34-1, 18 KO) był dwukrotnym posiadaczem pasa w junior średniej, a po brutalnym nokaucie z Jeisonem
Rosario ma trzy pasy i pas The Ring w dywizji stojącej na niespotykanym w swej krótkiej historii poziomie. Jego starszy i cięższy brat miał więcej do udowodnienia, bo tytuł WBC w wadze średniej dostał po sztucznym przesunięciu Canelo do rangi "mistrza franczyzowego", a do czasu wygranej z Derewianczenką nie mierzył się z oponentem najwyższej klasy. Jego wygrana z Ukraińcem była jednak naprawdę wysokiej marki i status Jermalla po niej mocno wzrósł.

Jermell Charlo, waga junior średnia

Jedyny pas, którego Jermellowi brakuje, to pas WBO, będacy w posiadaniu Brazylijczyka Patricka Teixeiry. Czy walka z nim ma sens marketingowy?

Wygrana z Teixeirą nie wpływa na status Charlo, jako pięściarza nr 1 w dywizji, na dodatek Brazylijczyk być może nawet nie mieści się w faktycznym top 10 junior średniej. Na dodatek grupa Premier Boxing Champions niespecjalnie nawet uznaje tytuł WBO.

Jest jeszcze Erislandy Lara, który dzierży pas WBA World, który choć już past prime, to nadal może być bardzo trudnym rywalem dla każdego, a stylistycznie także niezbyt pasowałby Charlo, który nie jest brawlerem i raczej wyczekuje dogodnej okazji na zadanie mocnego ciosu.

PBC ma pod swoimi skrzydłami większość dużych nazwisk z limitu 154, m.in. byłych mistrzów Juliana Williamsa, Jarretta Hurda, dochodzi Tony Harrison, z którym Charlo ma bilans 1:1 i który, choć werdykt pierwszej walki był kontrowersyjny, to jednak i tak spisał się w niej lepiej od wielu innych.

Jermell może też spróbować swych sił w limicie 160. Kogo tam mamy? Jest Canelo, który jednak na jakiś czas pewnie zniknie z boksu. Jest Gołowkin, już past prime, również z kontraktem z DAZN, co moze nie tyle uniemożliwić, co mocno utrudnić zestawienie z Charlo.

Jest Demetrius Andrade, mistrz WBO, na pasach której to organizacji, jak już wiemy, PBC nie zależy. Poza tym Andrade nie ma bazy fanów i jest dobrym, nie leżącym nikomu bokserem (ten sam problem byłby jeśli chodzi o Jermalla). Sami bracia ze sobą nie zawalczą raczej, na dodatek gdyby PBC chciała zrobić walkę z GGG, to raczej z Jermallem.

Krótko mówiąc, dla Jermella skończyła się pewna epoka i nie widać na razie dla niego na horyzoncie żadnych większych walk. Choć jeśli to mu wystarczy, to mocna grupa pretendentów zapewni mu walki w obronie pasa na długo.

Jermall, waga średnia

Starszy o minutę Jermall (31-0, 22 KO) ma potencjalnie nieco łatwiej, ale również będzie mu ciężko o wielką walkę. Argumenty przedstawione w kontekście wagi średniej dla młodszego Charlo są oczywiście aktualne również dla starszego z braci. Canelo nie walczy, GGG jest w DAZN, z Andrade'em Jermall nie był w stanie się odgadać, pomimo wielu rozmów, zostali Derewianczenko (odhaczony), Murata (ma pas WBA World) i Rob Brant.

Najbardziej prawdopodobną wydaje się dla Jermalla walka z Chrisem Eubankiem Juniorem, który również jest w PBC i ma pas WBA interim w średniej. Wiemy jednak, że Eubank będzie pewnie chciał jakąś walkę rozgrzewkową przed Charlo, szczególnie dlatego, że od niedawna pracuje z nowym trenerem - Royem Jonesem Juniorem.

Starszy z braci również nie ma oczywistej drogi, ale w jego przypadku sytuacja jest jednak bardziej klarowna. Jeśli zamknie sprawę pasa interim, ma np. Jaime Munguię z Golden Boy, Liama Williamsa i Macieja Sukęckiego - te nazwiska są najwyżej w rankingu WBC. Po nich mogliby być Dennis Hogan i Brandon Adams, których Charlo już pokonał i Janibek Alimkhanuly.

Źródło: Scott Christ/Bad Left Hook

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem