View Single Post

stare 24-09-20, 12:10   #1 (permalink)
Marek Cudek
champion

Nominowany 165 razy w 46 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 19
Domyślnie Bellew o Usyk-Chisora, Whyte-Powietkin, Lopez-Łomaczenko

Były mistrz wagi cruiser Tony Bellew skomentował plotki o swoim powrocie na ring.

Są liczby, które każdego skłonią do powrotu. 10 czy 15 milionów? Jeśli chodzi o mnie, nie wystarczy. Kiedy uderzam, czuję moc, ale kiedy patrzę na swą pracę nóg obecnie, widzę, że nie jestem tak szybki jak dawniej bywało.

Czy byłbym w stanie pokonać jakiegoś powolnego ciężkiego? Być może, ale nie byłbym dobrym przeciwnikiem dla gości na topie.

Bellew niejednokrotnie udowodnił, że potrafi ciekawie opowiadać o bieżących wydarzeniach i innych pięściarzach.

Oleksandr Usyk od kilku lat, co najmniej od walk z Briedisem i Gassijewem zmaga się z kontuzjami. Urazy są też obok COVID-19 główną przyczyną spowolnienia w jego karierze i również są powodem prżełożenia walki z Dereckiem Chisorą. Koronawirusowe zawirowania wpłynęły na skrócenie terminów planowania walk, które coraz częściej są podawane z miesięcznym wyprzedzeniem. Kto wygra 31 października?

Chisora na pewno będzie miał swoje szanse z Usykiem, którego stopień przystosowania do najcięższej dywizji jest na razie nieznany. Jeśli
Usyk myśli, że przed nim łatwa walka - jest w błędzie. Poza Łomaczenką i Canelo, Usyk to najlepszy bokser, najmocniejszy z tych z którymi stawałem do ringu, jest nieprawdopodobnie utalentowany.
[...]

Kilka zdań o Whyte - Powietkin i Lopez - Łomaczenko

Rozmawiałem z Dillianem Whyte'em po jego przegranej z Alexem Powietkinem. To bokser, który zaliczył największy progres obok Anthony'ego Joshuy, ciągle coś udoskonala. Powietkin trafił idealnym ciosem, którego Whyte nie widział, ale Dillian był o jeden cios od wygranej, popełnił jednak podstawowy błąd. Powietkin zdawał sobie sprawę, że wszedł mu cios życia, stąd też jego okrzyk radości po walce.

Wiemy już, że Whyte chciał rewanżu, walka ma się odbyć 21 listopada. Nie wiem, czy to na pewno jest dobry pomysł, ale daję Whytowi dodatkowe punkty za to, że ma "cojones". Na pewno potrzebuje lepszych sparringpartnerów [...].

Lopez i Terence Crawford to jedyni pięściarze, którzy mają szansę na wygraną z Wasylem Łomaczenką. Teofimo musi podyktować tempo walki, tylko w ten sposób może wygrać. Łomaczenko to najlepszy pięściarz jakiego widziałem od czasów prime Roya Jonesa Juniora
.

Źródło: Bad Left Hook

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem