View Single Post

stare 22-09-20, 00:09   #1 (permalink)
Marek Cudek
champion

Nominowany 165 razy w 46 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 19
Domyślnie Top 10 P4P według Breada

Znany trener i ekspert Boxing Scene, Stephen Breadman Edwards odpowiedział na moje wątpliwości dotyczące pozycji Canelo w rankingach w odniesieniu do kilku dziwnych, nie do końca sprawiedliwych werdyktów w jego walkach. Poruszyłem też kwestię odpowiedzialności dziennikarzy zajmujących się boksem, którzy czasem bezkrytycznie podchodzą do wyników walk, co ma potem odbicie w rankingach.

Oto odpowiedź Breada.

Bardzo interesujący punkt widzenia. Sam nie tworzę rankingów P4P, ale kiedy je oceniam, biorę pod uwagę nie tylko wynik, ale też to jak pięściarz zaboksował. Według mnie Canelo spisał się dobrze z GGG, być może dlatego, że oczekiwania nieco "zjadły" Gołowkina. Canelo był widziany jako ktoś, kto się go boi, "ucieka" przed nim i kiedy GGG nie zdołał go "zdmuchnąć", wszystko obróciło się przeciwko niemu.

Co do tych, którzy tworzą rankingi, moje główne zastrzeżenie jest takie, ze zbyt długo zabiera im dojrzenie największych talentów. Niektórzy są zauważeni zbyt późno, inni zaś są podsumowywani za całość dokonań. Przepadam za GGG, od zawsze staję po jego stronie, ale nie wydaje mi się, żeby wciąż był w top 10 P4P. I tak, dla odmiany Canelo ma obecnie drugie najlepsze resume (po Mannym Pacquiao), choć nie uważam, żeby był numerem jeden.

Mój top 10 jest oparty na umiejętnościach, teście "na oko", resume, osiągnięciach i kładę też mocny nacisk na to, kto wygrałby, gdyby wszyscy byli tych samych rozmiarów.

1. Terence Crawford
2.Vasyl Lomachenko
3. Canelo Alvarez
4. Monster Inoue
5. Ollie Usyk
6. Errol Spence
7. Tyson Fury
8. Big Bad Beterbiev
9. Juan Estrada
10. Josh Taylor

Źródło: Stephen Edwards/Boxing Scene

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem