View Single Post

stare 13-09-20, 12:21   #1 (permalink)
Patryk Konieczny
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Postów: 231
Nominowany 21 razy w 11 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Remis w walce Jackiewicz vs. Grafka, wygrana Gromadzkiego. Jak było naprawdę?


Na gali w Rudzie Śląskiej organizowanej przez Silesia Boxing w walce wieczoru Tomasz Zadyma Gromadzki pokonał Remigiusza Woza po małej wojence.

Tomasz Gromadzki - drugi garnitur polskich superśrednich walczy o pas mistrza Polski, który to pas miesiąc temu zdobył Paweł Stępień. Przeciwnikiem Zadymy był Remigiusz Wóz - drugi garnitur polskich półciężkich.

Co z tego, ze mieliśmy wojenkę? Albo lepiej - rzeźnię, o której wspominał pan Krzysztof Kosedowski, komentujący ten pojedynek z panem Andrzejem Kostyrą? Nie sposób nie odnieść sie do propozycji gołębiego werdyktu ze strony byłego pięściarza czyli... remisu, bo pięściarze zasłużyli.

Przede wszystkim powinno być sprawiedliwie!

Co do matchmakingu... nie można mieć zastrzeżeń. Szczególnie jeśli chodzi o dwie walki wieczoru, pojedynek Bojany Libiszewskiej z Terezą Dworakovą oraz walkę Konrad Dąbrowski vs. Alexandros Kirsanidis.


Odnośnie kulisów walki Tomasz Gromadzki vs. Remigiusz Wóz

Najpierw pewna osoba grozi zablokowaniem walki Tomasza Gromadzkiego, ponieważ gale sankcjonuje PBU. Informację o walce na antenie Polsatu zawodnika, którego promotor ma kontrakt z TVP otrzymuje osoba wysoko postawiona w TV Polsat. Telewizja prosi organizatora o wyjaśnienia, gdyż według ich polityki nie pokazują zawodników z konkurencyjnej stacji. Tomasz Gromadzki zarzeka się, że nie ma ważnego kontraktu z Tymexem więc do pojedynku dochodzi. Po walce okazuje się jednak, że Zadyma jest zawodnikiem pana Grabowskiego.

Na szczęście na kolejnej gali grupy promotorskiej pana Grabowskiego nie będzie problemu z PBU, gdyż galę będzie sankcjonować... GBA.

Był problem o niemieckich Austriaków, a teraz Niemcy są ok? Konsekwencja na wysokim poziomie.

Mając na uwadze sytuację z pojedynku Tomasz Gromadzki vs. Remigiusz Wóz dot. uderzenia głową, po którym Grzegorz Molenda liczył Remigiusza Woza, Tomasz Turkowski i Ireneusz Butowicz złożyli protest na ręce szefa sędziów Leszka Jankowiaka. Organizatorzy postulują o zmianę werdyktu na no contest i nakazaniu walki rewanżowej.Na tej samej gali po równym pojedynku Rafał JEB-JEB Jackiewicz (51-27-3, 22 KO) zremisował z Bartłomiejem Grafką (22-38-3, 10 KO)

Po 6 rundach sędziowie punktowali: 58-56 dla Jackiewicza, 60:54 dla Grafki i 57:57.

Komentarz Rafała Jackiewicza co do punktacji jego pojedynku z Bartłomiejem Grafką:

- Zostałem oszukany, walka 4-2 dla mnie w rundach, remis naciągany, ale 60-54 to to samo co w Niemczech z Muellerem, były ładne parkingi, piękne lasy, ale takim punktacjom mówię stanowczo NIE.


Pozostałe wyniki:

Tereza Dworakova (3-4, 1 KO) vs. Bojana Libiszewska (7-41, 1 KO) SD

Konrad Dąbrowski (10-2, 1 KO) vs. Alexandros Kirsanidis (1-1, 1 KO) UD

Michał Bulik (3-0, 2 KO) vs. Marcin Ficner (2-28-4) UD

Jakub Laskowski (4-0-1, 2 KO) vs. Rafał Konował (1-2, 1 KO) UD

Patryk Konieczny jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem