View Single Post

stare 26-06-20, 21:42   #1 (permalink)
Marek Cudek
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 3627
Nominowany 140 razy w 36 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 13
Domyślnie Suzuki Boxing Night 2 - minirelacja i wynikiZacznę od informacji dnia: Kieleckie Centrum Kultury awansowało do rangi teatru. Słyszałem to dziś w transmisji jakieś dziesięć razy. Nie dajcie się wkręcić, KCK nie jest teatrem. To jest koncertownia na kilkaset miejsc, tzw. centrum kultury - miejsce, w którym odbywają się różne imprezy: od koncertów po festiwal fashion i jak widzimy, można tam robić rówież boks.

Duch w narodzie nie upada, mimo licznych przeciwności losu, w Polsce organizowane są kolejne imprezy bokserskie. Suzuki Boxing Night II w Kieleckim Centrum Kultury jest zdecydowanie pozytywną próbą promocji boksu amatorskiego. Bogata oprawa, mocny udział TVP Sport (patronat, transmisja, komentarz itd.) i okazja do wartościowego sprawdzianu dla czołówki polskich pięściarzy.

Co prawda, kilka zestawień tworzyli znający się jak "łyse konie" bokserzy, co wybitnie utrudniało zaskoczenie przeciwnika, ale emocji i twardych walk nie brakowało. Oglądaliśmy zarówno braki treningowe, jak i talent młodzieży, a w walce wieczoru Mateusz Masternak pokazał, że powrót do sportu amatorskiego miał korzystny wpływ na jego boks - jak profesor, bardzo pewnie wykazał swoją wyższość nad Radczenką. Od początku świetnie funkcjonował jego lewy prosty, ostro obijał doły Ukraińca. Mateusz mówił przed walką, że będzie chciał korzystnie pokazać się na tle kolegów - innych polskich cruiserów, których Sergiej jest "etatowym" testerem. Wolny początek, coraz mocniejsze tempo, przy poprawnym boksie Masternaka widać było wszystkie ograniczenia Radczenki. Masternak wygrał bezapelacyjnie wszystkie rundy.

Wyniki (zwycięzcy wytłuszczeni):

Mateusz Masternak - Sergiej Radczenko

Sandra Drabik - Angelika Krysztoforska (51 kg)
Sandra Kruk - Kinga Szlachcic (57 kg)
Karolina Koszewska - Elżbieta Wójcik, (69 kg)
Damian Durkacz - Michal Takacs (63 kg)
Łukasz Zyguła - Michał Jarliński (69 kg)
Bartosz Gołębiewski - Daniel Adamiec (75 kg)
Sebastian Wiktorzak - Mateusz Goiński (81 kg)
Adam Kulik - Oskar Safaryan (+91 kg).

Co na to Twitter?
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem