View Single Post

stare 25-06-20, 20:29   #4 (permalink)
kubuś
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Dziękuję To spory komplement
Napisz, co można poprawić.

Gorsza sprawa, że mnie wciągnęło. Powiem Ci, co ja lubię w tej zabawie. Nie chodzi o etykietki, ATG etc., żeby sprawdzić, kto ma znaczenie historyczne, wystarczy obejrzeć kilka dobrych zestawień top 100 i top 10-20 szczególnych kategoriach. To łatwe i szybkie, nie wymaga żadnej wiedzy.

Dla mnie to jest pretekst, żeby obalić parę mitów, przypomnieć też nieco mniej słynnych w Europie czy USA pięściarzy. Zacząłem od gwiazd i duetów zaproponowanych mi przez jednego z userów, ale docelowo zestawienia będą coraz ciekawsze i niekoniecznie będą to ludzie przedzieleni kilkoma bokserskimi epokami

Ty np. od lat odmitologizowujesz postać Gołoty, ja w kilku małych dyskusjach spotkałem się z niesamowitym uwielbieniem postaci: Tysona, Eubanka, Hameda, Calzaghe'a, Marciano i wielu innych. W boksie image i legenda "pracują" mocno na to, jak oceniani są pięściarze.

Szczególne znaczenie, nie tylko w boksie, mają wszelkiego rodzaju tragedie, przedwczesne śmierci, zakończenia kariery. Rozwija cały cykl gdybań. A tu wszystko jest proste: biorę pod lupę ich dorobek, a mity zostawiam z boku. I czasem robi się ciekawie.
Marku, źle mnie zrozumiałeś. Nie widzę niczego co mozna poprawiać, robisz świetną robote. Po prostu nie lubie takich porównań, moim zdaniem są zbyt zero-jedynkowe. To strasznie cięzkie i moim zdaniem niezbyt miarodajne. Calzaghe vs Liston.. inne epoki, inny boks, inne kategorie wagowe, ciężki temat. Ale czyta się świetnie i przmeyślenia również moim zdaniem rozsądne i bardzo obiektywne.

kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem