View Single Post

stare 21-05-20, 17:44   #1 (permalink)
Marek Cudek
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 3510
Nominowany 106 razy w 25 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Talent: Ryan RozickiRyan Rozicki (12-0, 12 KO) jest posiadaczem "paska" WBC International Silver w wadze cruiser, na liście Boxreca plasuje się na 33 miejscu, czyli za... Arturem Szpilką. I nie jest to na razie dla niego szczególnie krzywdzące, bo 25-letni Kanadyjczyk o polsko brzmiącym nazwisku nadal jeszcze niezbyt wiele umie, choć ciągle robi postępy.

Ryan walczy już 10-rundowe walki. Ma ofensywny styl walki, uderza niezbyt często, ale widać, że dokładnie wie co robi Widać jeszcze spore problemy z dystansowaniem, zbyt szeroko wyprowadzane ciosy, jest jednak widoczny coraz wyższy poziom dyscypliny i dobre ciosy w korpus. Ryan zdecydowanie ma czym uderzyć, i to z obu rąk, w walce o pas WBC jednym z ciosów wyrzucił swgo przeciwnika poza liny. Jak do tej pory, walki kończy przed upływem trzeciej rundy. Swoje miejsce w wirtualnej przestrzeni oddały mu już portal Boxing 247 i Ring Magazine.

Pseudonim: The Bruiser (pięściarz, bokser)
Znak szczególny: liczne tatuaże
Dlaczego boksuje: w wieku 15 lat obejrzał film o Jacku Dempseyu
Mieszka w Sydney, Nova Scotia, Canada
Waga: cruiser
Wzrost: 188 cm
Bilans amatorski: 14-9
Przejście na zawodowstwo: 2016
Trener: Steve Bailey
Manager: sam jest swoim menedżerem
Promotor: Three Lions Promotions

Dotychczasowe osiągnięcia:

National Golden Gloves - złoty medal
Dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Kanady
2015 w kadrze Kanady
2013-2015 mistrz prowincji Nowa Szkocja
2015 uczestnik prób przedolimpijskich

Ryan Rozicki:

Miałem trochę problemów podczas kariery amatorskiej, ponieważ w Kanadzie nie ma zbyt wielu cruiserów-amatorów. Większość walk toczyłem w wadze ciężkiej, co miało swoje dobre strony w kontekście przyszłości na ringach profesjonalnych, dzięki temu mogłem przyzwyczaić się do większych, silniejszych rywali. 100% czasu poświęcam boksowi.

W eliminacjach przedolimpijskich biłem się z trzykrotnym mistrzem Kanady Simonem Keanem i przegrałem w bardzo bliskiej walce, wielu twierdziło, że to ja zasłużyłem na zwycięstwo. Już podczas potyczki z Keanem poczułem, że muszę się przenieść na ringi zawodowe.
Na razie Rozicki porusza się w obszarze bumów i przeciętnych journeymanów. Towarzystwo międzynarodowe: Kanadyjczycy, Czech, Węgier, a w najbliższym pojedynku 27 czerwca Ryan ma zmierzyć się z Argentyńczykiem Jose Gregorio Ulrichem (17-3, 6 KO). Prawdopodobnie bez publiczności, a warto zauważyć, że Rozicki ma już sporą grupę fanów. Młody Kanadyjczyk dość świadomie dobiera przeciwników, ten następny ma mu dać więcej rund.

Rozicki sparował z Keanem, Oscarem Rivasem, Dillonem Carmanem, Frankiem Rillem, Kirkiem Johnsonem i Mladenem Miljasem. Pytany o swoje mocne strony, obok siły i zdolności przyjęcia ciosu, wymienia niepowstrzymaną żądzę zwycięstwa. Do poprawy według niego są obrona, balans, przydałoby mu się też więcej doświadczenia.

Ryan Rozicki niewątpliwie ma cechy, które pozwalają prognozować udaną karierę. Choć nie da się ukryć, że ani waga ciężka, w której walczy jego kolega Simon Kean, ani cruiser, nie należą do kategorii "łatwych" - z różnych względów. Nic nie wiadomo na razie o jego polskich korzeniach, choć nazwisko prawie jednoznacznie wskazuje na pochodzenie. Rozicki do boksu podchodzi bardzo poważnie, choć nie jest grzecznym chłopcem i miewa swoje kłopoty.

W marcu został oskarżony o rozbicie komuś szyby w samochodzie, oficjalnie wiadomo, że ma sądowy zakaz kontaktów ze swoją dziewczyną, nie wolno mu używać alkoholu i leków (innych niż przepisanych przez lekarza), musi też przebywać w miejscu zamieszkania i raz w tygodniu kontaktować się z policją. Aresztowanie utrudniał jego stryj Michael i on również doczekał się swojej sprawy przed sądem. Obie rozprawy będą miały miejsce w lecie.

Źródło: Ring Magazine, Boxing 247, Cape Breton Post

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem