View Single Post

stare 13-02-20, 17:45   #1 (permalink)
Tejksio
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 6894
Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Sergio Martinez jednak wraca


Sześć lat będzie trwała sportowa emerytura świetnego niegdyś Sergio Gabriela Martineza (51-3-2, 28 KO). Argentyńczyk od około dwóch lat wspomina o powrocie na ring i wszystko wskazuje na to, że wkrótce dopnie swego. "Maravilla" ma zameldować się między linami 7 czerwca na gali w Madrycie. Przeciwnik nie jest jeszcze znany.

- Potrzebuję tego, chcę wrócić - wyjaśnił pięściarz. - Boks jest moim życiem. Wszystko było źle w mojej ostatniej walce z Cotto: obóz treningowy, kontuzje, moje kolano. Teraz czuję się naprawdę dobrze, a moje kolana są w lepszym stanie. Wszystkie te lata odpoczynku były dobre dla moich kolan i łokci.

Martinez jest byłym mistrzem świata kategorii średniej. W szczycie formy był zaliczany do najlepszych bez podziału na kategorie wagowe. Liczne kontuzje i lata przyjmowania wielu mocnych ciosów sprawiły jednak, że pod koniec kariery był cieniem samego siebie. W swojej ostatniej walce w 2014 roku z Miguelem Cotto (41-6, 33 KO), który nigdy nie był naturalnym średnim, został zdeklasowany, tracąc tytuł WBC.

W 2018 i 2019 roku pochodzący z Buenos Aires bokser był bliski powrotu, ale wydawało się, że temat ostatecznie upadł. Jak się okazuje, tylko pozornie. Nie wydaje się jednak by to był dobry pomysł. Martinez pod koniec kariery coraz częściej znajdował się na deskach, co wyraźnie świadczyło o spadku odporności na ciosy. Przebyte kontuzje oraz zaawansowany wiek i długa przerwa też będą z pewnością przeciwko pięściarzowi, który zawsze bazował na szybkości, refleksie i pracy nóg. Finalnie wszystko wyjaśni się już za niecałe 4 miesiące.


Źródło: redakcja, ringtv.com
Zdjęcie: ringtv.com

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem