View Single Post

stare 09-02-20, 09:49   #1 (permalink)
Tejksio
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 6894
Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Arslan nie dał rady, Lerena obronił pas IBO


Nie było niespodzianki na gali w Goeppingen w Niemczech. Niemal 50-letni były mistrz świata, Firat Arslan (47-9-3, 32 KO) przegrał przez techniczny nokaut z Kevinem Lereną (25-1, 12 KO), który tym samym obronił ceniony tytuł IBO kategorii junior ciężkiej.

Od samego początku walka przebiegała zgodnie z oczekiwaniami. Faworyt gospodarzy w swoim stylu ruszył do przodu, starając się wywierać nieustanną presję. Niewiele jednak z tego wynikało. Młodszy o 23 lata (!) Lerena starał się trzymać go na dystans prawym prostym (obaj bokserzy to mańkuci), regularnie obijając tułów weterana. Ponadto Afrykaner wyraźnie górował szybkością, bił dłuższe kombinacje, a jego ciosy robiły zdecydowanie większe wrażenie. Mimo to Arslan nie zamierzał się poddawać.

Trzecia i czwarta runda miały nieco bardziej wyrównany przebieg. Lerena konsekwentnie realizował swój plan, ale Niemiec tureckiego pochodzenia odgryzał się celnymi lewymi podbródkowymi i sierpowymi, nie zapominając również o uderzeniach na korpus.

Jednak od piątej odsłony przewaga Lereny rosła z minuty na minutę. Doprowadzał coraz więcej mocnych uderzeń do głowy rywala, a w końcówce wyraźnie nim wstrząsnął potężnym lewym sierpowym. Jak się okazało, był to początek końca.

Od początku szóstej rundy Arslan ruszył do przodu, chcąc zatrzeć niekorzystne wrażenie, jednak ta taktyka wkrótce się zemściła. Po kolejnym lewym sierpowym ugięły się pod nim nogi. "KO Kid" nie przepuścił takiej okazji, zasypując swojego oponenta serią ciosów na górę i na dół, w konsekwencji czego na ring poleciał ręcznik i Leszkowi Jankowiakowi nie pozostało nic innego, jak przerwać pojedynek.

Wyraźnie niezadowolony Arslan nie mógł pogodzić się z takim obrotem sprawy, jednak koniec końców Lerena dołożył do swojego dorobku kolejną wygraną i po raz szósty obronił wspomniany wcześniej pas IBO.


Źródło: redakcja
Zdjęcie: Torsten Helmke

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem