View Single Post

stare 18-11-19, 19:40   #1 (permalink)
Tejksio
Redaktor Boxing.pl
2nd Place Winner (TOTM)  

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Kowaliow: Wziąłem tą walkę dla pieniędzy

Jeszcze tuż przed walką z Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO) Siergiej Kowaliow (34-4-1, 29 KO) zapewniał, że jest w bardzo dobrej formie, a krótki czas na przygotowania nie stanowił problemu. Jednak teraz, kiedy kurz już opadł, rosyjski bokser wypowiada się już w zupełnie innym tonie. W ostatniej wypowiedzi nie pozostawia wręcz złudzeń - jego główną, a może i jedyną motywacją był czek z wielką wypłatą.

- Biorąc pod uwagę warunki, to było niemożliwe do wygrania. Jesteście ignorantami, jeżeli myśleliście, że mogłem wygrać. Doszedłem do tej wagi poprzez męczarnie i nieprzespane noce. Zdecydowałem się, ponieważ była to interesująca finansowo oferta.

Warto przypomnieć, że Rosjanin miał 10 tygodni na przygotowanie się do starcia, ponieważ tyle minęło od jego poprzedniego pojedynku do spotkania z Meksykaninem. W dodatku "Krusher" rozpoczął obóz 3 tygodnie po uprzedniej walce, więc czasu z pewnością nie miał zbyt wiele. Oczywiście trudno potępiać zawodnika za przyjęcie tak korzystnych warunków, wszak niewielu mogłoby sobie pozwolić na ich odrzucenie. Jednak obecna retoryka i brutalna szczerość pięściarza sprawiają, że część fanów może poczuć się oszukana.

Źródło: redakcja, boxingnews24.com
Zdjęcie: Adam Hunger, Associated Press

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem