View Single Post

stare 14-11-19, 16:51   #1 (permalink)
Roman Wojewoda
Redaktor Boxing.pl
  
 
Avatar Roman Wojewoda
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Postów: 746
Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Ranking WBC: Głowacki wypadł, dwóch Polaków blisko walki o tytuł


Jeszcze kilkanaście dni temu Krzysztof Głowacki był drugi w rankingu federacji WBC w wadze junior ciężkiej. Minęły niespełna dwa tygodnie, "Główka" wypadł z zestawienia, ale w czołowej trójce są dwa inni Polacy – Michał Cieślak oraz Krzysztof Włodarczyk.

Na konwencie szefowie WBC zdecydowali, że o wakujący pas powalczą numer jeden Ilunga Makabu z numerem dwa – Głowackim. Polak nie krył radości, ale minęły dwa tygodnie i sytuacja uległa zmianie.

Po odświeżeniu rankingu co prawda Makabu pozostał na szczycie, ale za jego plecami próżno szukać Głowackiego. Są za to inni nasi reprezentanci – Cieślak awansował z czwartej pozycji na drugą, a Włodarczyk z piątej na trzecią.

Jeśli zatem nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to niemal pewne jest, że o wakujący pas w najbliższych miesiącach Makabu rywalizować będzie z jednym z Polaków. Obu wkrótce czekają jednak inne pojedynki.
Włodarczyk zmierzy się z Taylorem Mabiką na gali KnockOut Boxing Night #9 w Zakopanem (30 listopada), z kolei Cieślak z Nurim Seferim na gali Tomasza Babilońskiego w Nowym Dworze Mazowieckim (20 grudnia). Stawką tego drugiego pojedynku będzie pas IBF International.

Widzę się w najbliższym czasie w bardzo mocnych walkach, a w najbliższym pojedynku chcę podkreślić swoją wysoką pozycję w rankingach. Czekam na walkę o mistrzostwo świata i wierzę, że wkrótce taka nadejdzie – przyznał pięściarz z Radomia trenujący obecnie pod okiem Andrzeja Liczika w Nowym Jorku.

Wracając go Głowackiego. Choć wypadł z rankingu WBC, to wciąż jest numerem jeden w WBO. Pas mistrza dzierży Mairis Briedis, ale wiele wskazuje na to, że Łotysz wkrótce go zwakuje (wybierze finał turnieju WBSS) i "Główka" powalczy o niego z numerem dwa, Firatem Arslanem.

Źródło: TVP SPORT

Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem