View Single Post

stare 29-10-19, 10:29   #1 (permalink)
Roman Wojewoda
Redaktor Boxing.pl
  
 
Avatar Roman Wojewoda
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Postów: 749
Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Wokół wagi ciężkiej - Sanchez Jr, Milas, Myrsatajew


Frank Sanchez (14-0, 11 KO) w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Efę Ajagbę (11-0, 9 KO) w walce z Jackiem Mulowayiem (7-2-1, 3 KO). Niepokonany Kubańczyk nie miał żadnych problemów z pochodzącym z Belgii rywalem, którego bez problemu wypunktował.

Widoczna różnica klas pomiędzy 27-letnim Sanchezem a urodzonym w Kongo Mulowayiem odzwierciedliła się w punktacji, wszyscy sędziowie punktowali 100:90, czyli dziesięć rund na korzyść Kubańczyka. Belg wyprowadził łącznie 30 celnych ciosów w przeciągu całej walki, nie dając szansy do punktowania na jego korzyść.

Pomimo ogromnej przewagi szybkości i techniki, Sanchez tylko raz widocznie wstrząsnął rywalem, pod koniec ósmej rundy. Mulowayi okazał się jednak odporny na ciosy i przetrwał kryzys, skutecznie unikając nokautu. Było to czwarte zwycięstwo Kubańczyka w tym roku i czternaste w karierze.

Mierzący 193 cm Frank Sanchez awansował na 65 pozycję w rankingu Boxrec. Pozostaje mieć nadzieję, że jego kariera potoczy się w odpowiednim tempie i w przyszłym roku zobaczymy go z trudniejszymi rywalami niż dotychczas.

Na gali w Niemieckim Tiergarten 24-letni Chorwat Peter Milas (15-0, 11 KO) wypunktował Johnny'ego Mullera (21-9-2, 14 KO), który zanotował pierwszą porażkę od czasu przejścia do wagi ciężkiej.

Kolejne zwycięstwo w karierze zanotował 34-letni Rusłan Myrsatajew (7-0, 6 KO), uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie. Walczący w wadze ciężkiej zawodnik przeboksował cały dystans z pochodzącym z Białorusi Jurijem Bykhautsou (10-18-3, 5 KO). Podczas tej samej gali drugie zwycięstwo w karierze odniósł znany z występów w World Series Boxing Kazach Nursultan Amanzholov (2-0, 1 KO).

Na gali w Reno, podczas której Shakur Stevenson wypuntkował Joeta Gonzaleza, doszło do ciekawego debiutu. Jared Anderson (1-0, 1 KO) bo o nim mowa, to niespełna 20-letni zawodnik, który w ostatnich latach był członkiem amerykańskiej kadry amatorów. Mierzący 193 cm zawodnik z Colorado dwukrotnie wygrywał mistrzostwo USA oraz jednokrotnie turniej Golden Gloves.

Źródło: Redakcja

Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem