View Single Post

stare 21-10-19, 19:53   #1 (permalink)
Tejksio
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 6894
Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Welikowskij kolejnym przeciwnikiem Szymańskiego


Niezbyt długo będzie kazał czekać na swój kolejny występ Patryk Szymański (20-2, 10 KO). Choć polski średni zameldował się między linami dwa tygodnie temu, już 23 listopada wystąpi w Dąbrowie Górniczej. Naprzeciwko niego stanie Ukrainiec Andrij Welikowskij (15-2-1, 9 KO).

Szymański stara się powrócić na właściwe tory po dwóch bolesnych porażkach przed czasem. W międzyczasie ogłosił nawet zakończenie sportowej kariery, jednak ostatecznie się wycofał z tej deklaracji. Po półrocznej przerwie powrócił 4 października, pokonując na punkty na gali w Częstochowie Denisa Kriegera (14-9-2, 9 KO).

Z kolei 25-letni Ukrainiec notuje obecnie serię siedmiu walk, w których nie schodził z ringu jako pokonany (6 zwycięstw i remis). W krajowym rankingu wagi średniej ustępuje jedynie świetnemu Serhijowi Derewianczence i ewentualna wygrana z Polakiem otworzyłaby przed nim z pewnością ciekawe perspektywy. Ostatni raz boksował we wrześniu, zostawiając w pokonanym polu Josue Castanadę Pereza (14-12-2, 5 KO).

Kibicom zaprezentują się także między innymi Robert Parzęczewski (24-1, 16 KO) czy młody Sebastian Ślusarczyk (6-0, 4 KO). Organizator wydarzenia - Mateusz Borek, zgodnie ze swoim zwyczajem zapewnił głównym bohaterom wymagających oponentów i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to z pewnością warto będzie poświęcić kilka godzin na MB Boxing Night 6.


Źródło: redakcja, Polsat Sport
Zdjęcie: Super Express

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem