View Single Post

stare 17-10-19, 17:13   #1 (permalink)
Tejksio
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 6894
Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Gamboa - Davis niemal pewne 28 grudnia


Najprawdopodobniej 3 dni przed końcem roku dojdzie do skutku pojedynek, na który zanosiło się od dłuższego czasu. Niepokonany Gervonta Davis (22-0, 21 KO) ma zmierzyć się z Yuriorkisem Gamboą (30-2, 18 KO). W stawce potyczki znajdzie się "zwykły" pas federacji WBA w wadze lekkiej, a transmisją zajmie się telewizja Showtime.

Dla Davisa będzie to debiut w nowej dywizji. Młody zawodnik od dłuższego czasu miał problemy z uzyskiwaniem limitu 130 funtów i ten ruch wydawał się naturalny, co sam zresztą zapowiadał. Nie ulega jednak wątpliwości, że samo starcie to głównie ruch marketingowy. 38-letni Kubańczyk, niegdyś kapitalny pięściarz, najlepsze lata ma już dawno za sobą. Posiada jednak wciąż rozpoznawalne nazwisko i ewentualne zwycięstwo zapewniłoby "Tankowi" większą rozpoznawalność w świecie boksu.

W swoich ostatnich walkach obydwaj zaprezentowali się publiczności na tej samej gali. Davis już w drugiej rundzie przełamał Ricardo Nuneza (21-3, 19 KO), broniąc tytułu mistrza świata w kategorii superpiórkowej wspomnianej już federacji, natomiast Gamboa równie szybko uporał się z cenionym, ale niemal nieaktywnym w ostatnim czasie Romanem Martinezem (30-4-3, 18 KO).

Inną ciekawą batalią, a może i ciekawszą niż główne danie wieczoru ma być zapowiadana już jakiś czas temu konfrontacja pomiędzy Jeanem Pascalem (34-6-1, 20 KO) a Badou Jackiem (22-2-3, 13 KO). W tym przypadku bokserzy również zmierzą się o pas WBA "regular", w wadze półciężkiej, należący obecnie do Kanadyjczyka.


Źródło: redakcja, boxingnews24.com
Zdjęcie: Showtime

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem