View Single Post

stare 11-10-19, 19:18   #1 (permalink)
Tejksio
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 6894
Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Blisko walki Lebiediew vs Makabu


Trwają obecnie negocjacje pomiędzy obozami Denisa Lebiediewa (32-2, 23 KO) a Ilungi Makabu (26-2, 24 KO). Rozmowy są w zaawansowanym stadium, a faworytem jeżeli chodzi o lokalizację potyczki jest w tej chwili Krasnojarsk. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale najbardziej prawdopodobny termin to grudzień.

Rosjanie z pewnością są bardzo zdeterminowani by Makabu ponownie pojawił się na ringu w ich kraju. Afrykanin w swoich ostatnich dwóch występach pokonał pięściarzy z tego kraju i tamtejsi oligarchowie z pewnością pałają żądzą rewanżu. Wolę przełamania niekorzystnej passy zgłosił właśnie Lebiediew i wiele wskazuje na to, że pojedynek dojdzie do skutku.

40-letni pięściarz ogłosił niedawno zakończenie kariery, ale w obecnych okolicznościach jest gotów zmienić zdanie. Jest on znany z przywiązania do barw narodowych i z pewnością potraktowałby taką konfrontację bardzo poważnie. Mimo, że swoje najlepsze lata ma za sobą, cały czas pozostaje bardzo solidnym zawodnikiem. Ostatni raz pojawił się w ringu w listopadzie ubiegłego roku, zwyciężając jednogłośnie na punkty Mike'a Wilsona (21-1, 10 KO).

Niedawno polski promotor, Andrzej Wasilewski wspominał o możliwej walce Makabu z Krzysztofem Włodarczykiem w Afryce, ale w świetle ostatnich wieści wydaje się, że jest to coraz mniej prawdopodobne rozwiązanie.


Źródło: bestsport.news
Zdjęcie: Boxing Scene

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem