View Single Post

stare 10-10-19, 15:18   #1 (permalink)
Marek Cudek
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Szeremeta o Gołowkinie: Każdy dzień działa na jego niekorzyść

Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) udzielił niedawno w Nowym Jorku wywiadu Marcinowi Cholewińskiemu a propos ewentualnych szans w coraz bardziej prawdopodobnej walce z mistrzem IBF Gienadijem Gołowkinem (40-1, 35 KO) Najwyżej notowany w rankingach polski "średni" powiedział między innymi:

Cieszę się, że wygrał Gołowkin, bo dużo mówi się, że na początku lutego mam z nim walczyć. Tylko głupiec by z tego nie skorzystał. Bardzo chcę tej walki. Z trenerem Fiodorem Łapinem zauważyliśmy, że to już nie jest ten sam Gołowkin sprzed walk z Saulem Alvarezem. W pierwszej walce z Meksykaninem był to jeszcze ten stary “Gienek". Jednak w rewanżu widać było spadek formy. Z każdą kolejną walką prezentuje się gorzej. Nawet w starciu ze Stevem Rollsem byłem zaskoczony ilością zainkasowanych ciosów. Oczywiście znokautował Kanadyjczyka, bo wykorzystał swoją siłę przy ciosach na głowę. Tego samego próbował w walce z Ukraińcem, który wylądował na deskach. Kazach jednak nie był w stanie dokończyć dzieła.

Nie pracuje na nogach tak jak kiedyś i nie zadaje tak wielu ciosów jak wcześniej. Siła jego uderzeń też nie robi już takiego wrażenia na przeciwnikach. Jestem pełen podziwu dla Derewianczenki. Pokazał wielką wolę walki oraz świetne umiejętności. Co do punktacji, to nie chcę jej oceniać, ponieważ nie jestem sędzią.

Wieku się nie oszuka i to widać po Kazachu. Ma 37 lat i każdy dzień działa na jego niekorzyść, w przeciwieństwie do mnie. Ja jestem w najlepszym wieku, bo w piątek będę obchodził 30. urodziny. To najlepszy wiek. Zbliżam się do maksimum swoich możliwości sportowych, a do tego dojrzałem psychicznie i mentalnie. Poza tym Kazach ma na koncie już 42 zawodowe walki i to również przekłada się na jego dyspozycję.

Żródło: Marcin Cholewiński/sport.interia.pl

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem