View Single Post

stare 31-08-19, 23:28   #1 (permalink)
Roman Wojewoda
Redaktor Boxing.pl
  
 
Avatar Roman Wojewoda
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Postów: 720
Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Powietkin wypunktował Fury'ego


W zakończonej przed momentem walce Hughie Fury (23-2, 13 KO) uległ Aleksandrowi Powietkinowi (35-2, 24 KO) w trwającej 12 rund walce na gali w Londynie. W stawce walki był wakujący pas World Boxing Association International, co oznacza, że Rosjanin znajdzie się wysoko w najnowszym rankingu tej federacji.

Walka rozpoczęła się spokojnie, Hughie Fury markował wiele ruchów, które nie kończyły się jednak celnymi ciosami. Powietkin próbował przyspieszeń i ciosów z lewej ręki, jednak asekuracyjnie walczący Anglik szybko klinczował i skutecznie temperował zrywy "White Liona". Pod koniec otwierającego starcia Fury oderwał się z klinczu i trafił szybkim prawym sierpowym.

W kolejnych rundach Brytyjczyk był zdecydowanie mniej agresywny i nie wydłużał kombinacji ciosów, do celu dochodził głównie anemiczny lewy sierpowy. Rosjanin przejmował inicjatywę, choć bardzo wiele jego ciosów lądowało na gardzie rywala lub była po prostu niecelna.

W piątej rundzie Fury wrócił z większa aktywnością trafiając firmową akcją lewy prosty - prawy prosty. Powietkin przezwyciężył chwilowe problemy kondycyjne i wrócił do gry, widząc, że rywal gubi się w defensywie podczas jego zrywów. Rosjanin wykorzystywał rozcięcie lewego łuku brwiowego przeciwnika i w drugiej połowie walki do znudzenia atakował prawym sierpowym z obniżonej pozycji.

Po dwunastu rundach sędziowie punktowali jednomyślnie 117:111 na korzyść Powietkina.

Źródło: Redakcja

Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem