View Single Post

stare 30-08-19, 16:51   #1 (permalink)
Tejksio
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 6863
Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Spong prawdopodobnie rywalem Usyka


Od dłuższego czasu trwają poszukiwania przeciwnika dla Ołeksandra Usyka (16-0, 12 KO), dla którego będzie to debiut w wadze ciężkiej. I wygląda na to, że dobiegają końca. Rywalem utytułowanego Ukraińca ma zostać Tyrone Spong (13-0, 12 KO).

Do tej pory jako rywale dla ukraińskiego championa anonsowani byli kolejno Carlos Takam i Andriej Fiedosow. Ostatecznie żadna z tych opcji nie doszła do skutku. Wydaje się, że tym razem powinno to się zmienić. Na chwilę obecną w grze pozostali Spong oraz Bryant Jennings, ale to Holender wydaje się być faworytem w tym wyścigu.

Niepokonany Sponge to były zawodnik MMA i kick-boxingu. Szczególnie kojarzony jest z tą drugą dyscypliną, w której pokazał się z bardzo dobrej strony. Wspomniane sporty porzucił ostatecznie na rzecz boksu w 2015 roku. Nie zaznał jeszcze goryczy porażki, ale próżno szukać w jego rekordzie wielkich nazwisk. Teraz prawdopodobnie otrzyma szansę by to zmienić.

Jeżeli negocjacje przebiegną zgodnie z planem, obaj zawodnicy spotkają się 12 października w Chicago, w stanie Illinois. Na gali mają zaprezentować się także Murat Gassijew i mistrz świata WBA w kategorii półciężkiej - Dmitrij Biwoł.


Źródło: boxing247.com
Zdjęcie: boxingscene

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem