View Single Post

stare 05-08-19, 18:29   #1 (permalink)
Tejksio
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Wilder - Kownacki nie wcześniej niż w drugiej połowie 2020 roku

Zdawałoby się, że pnący się w światowych rankingach polski ciężki Adam Kownacki (20-0, 15 KO) doczeka się wkrótce mistrzowskiej szansy. Jednak champion WBC Deontay Wilder, w którego przede wszystkim celuje nasz rodak, ma już zaplanowane dwie najbliższe walki. Polskim kibicom pozostaje uzbroić się w cierpliwość, a tym przekonaniu utwierdził ich w trakcie konferencji po pojedynku z Chrisem Arreolą menedżer "Babyface'a".

Jack Connolly, bo o nim mowa, stwierdził, że przed mistrzowskim starciem chce jeszcze zorganizować Kownackiemu dwa lżejsze pojedynki, takie jak z Arreolą, wyrażając jednocześnie nadzieję, że Polak poradzi sobie w nich lepiej.

- Jeżeli walka z Deontayem Wilderem odbyłaby się w tym budynku (Barclays Center w Nowym Jorku) nie sądzę, żeby choć jedno miejsce nie zostało wyprzedane. Powiedziałbym, że Kownacki będzie walczył z nim w przyszłym roku o tytuł.

Sam Kownacki swój występ skomentował następująco: Zadałem tysiąc ciosów, myślę, że jestem w dobrej formie.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć pytań o wysoką wagę.

- Może zejdę do 255 (funtów). Mój trener powiedział, że chce widzieć u mnie 245-255, więc to jest moim celem w następnej walce.

Źródło: ringtv.com
Zdjęcie: boxingscene

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem