View Single Post

stare 02-08-19, 17:58   #1 (permalink)
Tejksio
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 6718
Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Alvarez z Andrade, a Gołowkin z Derewianczenką o wakat?


Nie dojdzie ostatecznie do walki o pas IBF pomiędzy Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO) a Serhijem Derewianczenką (13-1, 10 KO). Wydawało się, że negocjacje zbliżają się ku końcowi, ale ostatecznie obozy obydwu pięściarzy nie osiągnęły porozumienia.

W obecnej sytuacji pas stanie się prawdopodobnie wakujący, a Meksykanin będzie dążył do unifikacyjnego starcia z mistrzem WBO, Demetriusem Andrade (28-0, 17 KO). Z organizacją walki nie powinno być większego problemu, ponieważ obaj zawodnicy występują na platformie DAZN.

Taki przebieg wypadków sprawia, że do pojedynku o trofeum federacji IBF mogą stanąć Giennadij Gołowkin (39-1-1, 35 KO) i wspomniany Derewianczenko. Znany dziennikarz Mike Coppinger twierdzi nawet, że to wydarzenie może mieć miejsce 5 października w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Obozy obydwu bokserów przystąpiły już do negocjacji.

Podobna sytuacja bardzo rzadko ma miejsce, ale zamiast jednej topowej walki kibice mogą otrzymać dwie. Wypada jedynie trzymać kciuki za powodzenie negocjacji.


Źródło: boxingnews24
Zdjęcie: skysports.com

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem