View Single Post

stare 15-07-19, 17:46   #6 (permalink)
Tejksio
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 6894
Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Zastanawia mnie zjawisko polegające na tym, że w Polsce niektórzy bokserzy mają bardzo złe opinie, a inni wręcz przeciwnie niezależnie od faktycznych wyników swoich walk. Ile to pomyj wylano np. na Tysona Fury'ego i Deontaya Wildera? Dzisiaj to pięściarze Nr 1 i 2 w HW. Za to np. Joshua został ogłoszony bogiem wagi ciężkiej zanim jeszcze rozpoczął starty na zawodowym ringu. Z polskich pięściarzy podobnym bożkiem był Szpilka na początku swej kariery, za to z Kownackiego śmiano się, że to grubas bez żadnych perspektyw, którym pierwszy poważny przeciwnik pozamiata ring.

Teraz wszyscy lecą po Joyce'ie jak po burej suce na zasadzie stada baranów. Dwa barany w TVP zabeczały (nie pierwszy i nie ostatni raz fałszywie), a całe stado beczy za nimi na portalach bokserskich. Zgadzam się z uzasadnioną krytyką, bo Joyce ma wiele luk w swoim bokserski rzemiośle. Jednak głoszenie, że ktoś tam na pewno "by" go znokautował, że to kompletne beztalencie, to po prostu mijanie się z rzeczywistością, gdyż amatorskie dokonania Joyce'a dobitnie świadczą o czymś innym. Przy okazji sprawdziłem te jego porażki przed czasem i obie są przez TKO w 2013, czyli z początków kariery. Absolutnie nie przesądzają o szklanej szczęce, bo w późniejszych latach to Joyce często nokautował, a nie jego nokautowano.
Prawdopodobnie to kwestia odbioru. Jak w polityce: bardziej opłaca się dobrze prezentować niż zrobić coś konkretnego. Fury i Wilder potrafią być bardzo irytujący i to niebezpodstawnie. Joyce z kolei jest wielki, silny, ale wolny i toporny, co podświadomie kojarzy się z tępym osiłkiem. Itd., itd.. Każdy przypadek jest inny, natomiast gdzieś podprogowo wpływa to na ocenę postawy sportowej, choć w rzeczywistości nie powinno mieć miejsca. Nie wiem czy tak jest tylko u nas, ale możliwe, że tutaj ludzie są bardziej skłonni popadać w skrajności i wszystko jest bardziej uwypuklone.

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem