View Single Post

stare 15-06-19, 10:54   #3 (permalink)
Dariusz Chmielarski
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie

Zwykle zgadzam się z Andrzejem w zdecydowanej większości spraw, tym razem w 100%, biorąc pod uwagę nie do końca jasny typ na walkę Głowackiego z Briedisem. Widzę to tak samo, sercem za Polakiem, ale rozumem za Łotyszem.

Głowacki - Briedis
Łotysz od pewnego czasu zaczął dryfować w kierunku antyboksu, czyli stylu opartego na defensywie, klinczach i faulach. Przedtem (do walki z Huckiem) boksował w sposób bardziej otwarty, który bardziej pasowałby Głowackiemu. Walka z antybokserem jest bardzo energochłonna i obawiam się, że Główce może zabraknąć sił w końcówce. Do tego pojedynek w Rydze, gdzie gospodarskie sędziowanie należałoby z góry założyć. Jednak z drugiej strony nasz bokser jest nieobliczalny i potrafi zaskoczyć, tak rywali, jak i widzów. Liczę więc na jakąś efektowną niespodziankę z jego strony.
Dorticos - Tabiti
Widzę to podobnie, jak Andrzej. Tabiti to kolejny antybokser, który jednak nie doszedł do tego "stylu" w trakcie kariery, ale chyba tak po prostu został wyszkolony. Jest niesamowicie śliskim mistrzem defensywy i trafić go jest niezmiernie trudno. Słyszałem też legendy o jego sile ciosu i wyszkoleniu ofensywnym, ale nigdy tych elementów w jego walkach nie widziałem. Myślę, że wygra w typowy dla siebie sposób (gdy walczy z klasowymi rywalami) czyli na punkty po nudnej i brudnej walce. Dorticos będzie się bezproduktywnie miotał, bo nie starczy mu techniki i motoryki na celne trafienie Tabitiego.
Warrington - Galahad
Galahad zapowiadał się na bardzo efektownego artystę ringu, ale po wpadce dopingowej spuścił z tonu. Jak większości bokserów arabskiego pochodzenia brakuje mu fizycznej krzepy. Na własnym terenie w Leeds niesiony dopingiem kibiców Warrington przełamie go i obije.
Fury - Schwarz
Wynik oczywisty, przebieg walki nie do końca. Fury czasami słabo się stara i wtedy takie walki bywają nudne. Schwarz pewnie będzie zadowolony z porażki punktowej, więc być może czeka nas nudziarstwo. Liczę jednak, że Gypsy King pokaże chociaż jakieś przebłyski swoich umiejętności.

Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem