View Single Post

stare 14-06-19, 11:09   #1 (permalink)
Krystian Sander
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 18877
Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Jeżewski: na ulicy wolałbym walczyć z Briedisem, ale w ringu z Głowackim


Nikodem Jeżewski wypowiedział się na temat sobotniej walki Krzysztofa Głowackiego (31-1, 19 KO) z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO). Jeżewski bardzo dobrze zna boks Łotysza, gdyż wielokrotnie gościł na Łotwie i pomagał pięściarzowi z Rygi w przygotowaniach do walk. Oto, jak Polak widzi to sobotnie starcie.

- Powiem nietuzinkowo. Jeżeli miałoby dojść do walki ulicznej to wolałbym spotkać Briedisa, natomiast w ringu wolałbym spotkać Głowackiego. Uważam, że Głowacki ma o wiele mocniejszy charakter niż Briedis, ale boksersko to jednak Łotysz ma w 2-3 proc. przewagę. Natomiast mimo tego, dalej wynik walki jest nieodgadnięty, ponieważ można ją wygrać umiejętnościami, ale i właśnie charakterem - mówi Nikodem dla RingBlog.pl.

- Podejrzewam, że walka z Głowackim będzie rozegrana podobnie jak z Mikiem Perezem czy Gevorem, czyli będzie bardzo brudny boks ze strony Briedisa. Tam było bardzo dużo fauli, mnóstwo klinczu, kradnięcia energii przeciwnika. Te przewagi punktowe w rundach były naprawdę minimalne, choć momentami wydawało się, że Briedis może sobie nie radzić. Na tyle na ile zdążyłem go poznać, gdy ktoś za mocno rozłoży skrzydła, a jemu to zaczyna przeszkadzać, to on przechodzi do ofensywy bardzo brudnym sposobem boksowania. Te faule są na pograniczu, często są puszczane przez sędziów i to bardzo wybija z tropu. Na pewno Głowacki będzie prowokowany takimi rzeczami, jeśli dobrze wejdzie w tę walkę. Krzysztof Głowacki to jest bardzo twardy chłopak i w jego przypadku może to zadziałać w dobrą stronę, tak jak zadziałał na niego Marco Huck, pospolity faularz. Mam nadzieję, że jego charakter pozwoli rozwinąć te skrzydła w ringu. Choć twierdzę, że będzie mu bardzo trudno - dodaje Jeżewski. Całą rozmowę możecie przeczytać TUTAJ.

Źródło: ringblog.pl
Zdjęcie: Mariusz Konfiszer/MB Promotions

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem