View Single Post

stare 14-06-19, 06:39   #1 (permalink)
Konrad "Budyń" Budynek
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Postów: 1536
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Valcarcel: Andy Ruiz nie traci pasa, będzie on w stawce rewanżu


Niemal natychmiast po mocno zaskakującym, choć na pewno nie sensacyjnym zwycięstwie Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO) nad Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO), zaczęły się pojawiać informacje, jakoby nowy czempion miał stracić co najmniej jedno ze swoich trofeów. Najpierw przebąkiwano o zwakowaniu pasa IBF z powodu rzekomego wcześniejszego wezwania do obrony z obowiązkowym pretendentem, Kubratem Pulewem, a ostatnio Tyson Fury wspomniał, iż dochodzą go nawet słuchy o tytule WBO dla zwycięzcy jego sobotniej walki z Tomem Schwarzem.

Jak się można było jednak spodziewać, była to narracja mająca na celu jedynie zwiększenie zainteresowania nadchodzącym pojedynkiem. Jak poinformował prezydent WBO Paco Valcarcel, trofeum znajdzie się w stawce planowanego w listopadzie lub grudniu rewanżowego starcia miedzy głównymi bohaterami 1 czerwca z Madison Square Garden.

- Wszystkie komentarze dotyczące odebrania mu wszystkiego, że powinien natychmiast bronić swojego tytułu, to plotki. Nie ma takiego problemu [z WBO], istnieją procesy, które muszą przejść wszyscy sportowcy, w tym Ruiz, w każdej organizacji. Mogę powiedzieć, że nie chcemy nikogo ukarać ani odebrać im tytułów. W przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja prasowa, na której zostaną ogłoszone plany Ruiza - stwierdził wiekowy działacz. Czy zatem już za około tydzień nastąpi oficjalne ogłoszenie drugiego pojedynku?

Źródło: BoxingScene.com

Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem