View Single Post

stare 13-06-19, 13:39   #1 (permalink)
Krystian Sander
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Łapin: jesteśmy gotowi na Briedisa z walki z Usykiem

Już w sobotę w Rydze Fiodor Łapin poprowadzi Krzysztofa Głowackiego (33-1, 19 KO) w walce z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO). W stawce walki znajdą się pasy WBO i WBC wagi cruiser, a ponadto zwycięzca zamelduje się w finale WBSS. Oto, co szkoleniowiec grupy KnockOut Promotions mówi o walce z Łotyszem na kilkadziesiąt godzin przed pierwszym gongiem - fragmenty wywiadu dla sport.tvp.pl.

RAFAŁ MANDES, TVPSPORT.PL: Czuje trener już gorączkę sobotniej nocy?

FIODOR ŁAPIN: Tak naprawdę walka dla mnie zaczęła się już w poniedziałek, gdy spotkaliśmy się na lotnisku. Mamy swoje przyzwyczajenia, rytuały, każdy wie na którym krześle ma usiąść na kawie. Czujemy, że to już czas, że pojedynek za chwilę, że to ten najważniejszy tydzień.

Wcześniej nie było tego uczucia?

Pewnie, że było. Odkąd poznaliśmy nazwisko rywala i datę walki zaczęły się przygotowania. To nie jest tak, że trener to tylko na sali, z gwizdkiem, wydający polecenia. Spędziłem dziesiątki godzin na rozmyślaniu, kogo zaprosić na sparingi, na analizie walk Briedisa, na rozplanowaniu ostatniego tygodnia. Na szczęście nie ma takich sytuacji, żeby rywal mi się śnił. Wtedy trzeba by pomyśleć o emeryturze, bo odpoczynek jest równie ważny u trenera, jak u zawodnika. Trzeba zachować ostrość umysłu.

(...)

Po ostatniej walce Briedisa z Gevorem nie brakowało głosów, że Łotysz najlepsze lata ma już za sobą.

Złe podejście. Mairis do tej walki wyszedł po operacji, dzieliliśmy szatnię w Chicago i widziałem, że coś jest nie tak. Kilka razy przetrzymałem go na tarczy i nie wyglądał jak zawodnik, którego pamiętam. Oczywiście stylowo Głowacki może być dla Briedisa wygodniejszy, niż śliski, ciężki do trafienia i szybki Gevor, ale my jesteśmy gotowi na Łotysza z walki z Usykiem, a nie tej ostatniej średnio udanej. Będzie tak dobry jak w batalii z Ukraińcem.

Cała rozmowa do przeczytania TUTAJ.

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem