View Single Post

stare 07-06-19, 07:55   #1 (permalink)
Konrad "Budyń" Budynek
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Postów: 1536
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Miarka się przebrała, WBO zarządza natychmiastowy przetarg na walkę Kowaliow vs Yarde


W ostatnich miesiącach obozy mistrza WBO wagi półciężkiej, Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28) i obowiązkowego pretendenta Anthony'ego Yarde (18-0, 17 KO) prowadziły negocjacje, które wydawało się zaowocowały osiągnięciem porozumienia. Wszystkie sprawy miały być na ostatniej prostej do oficjalnego potwierdzenia pojedynku 29 czerwca w Rosji, jednak, jak to często bywa w takich sytuacjach, tuż przed metą pojawiły się problemy, być może nie do przeskoczenia.

Obóz Rosjanina, z tylko sobie znanych przyczyn, zapragnął przesunięcia walki na sierpień. Strona brytyjska się na to nie zgadza i sprawa utknęła w martwym punkcie. Jednak dzisiejszego poranka federacja WBO znalazła na to rozwiązanie. Ogłosiła bowiem natychmiastowy przetarg.

Ze względu na zaawansowany poziom negocjacji odbędzie się on już 11 czerwca, a więc w najbliższy wtorek. Minimalna kwota oferty to 300 tysięcy dolarów. Oczywiście, teoretycznie może on zostać przesunięty, a samo orzeczenie WBO, być może, ma zmusić którąś ze stron do zmiany stanowiska, co pozwoli zawrzeć umowę przed powyższym terminem. Więcej szczegółów poznamy w przyszłym tygodniu.

Źródło: World Boxing Organization, Michael Benson

Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem