View Single Post

stare 06-06-19, 11:01   #1 (permalink)
Konrad "Budyń" Budynek
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Postów: 1536
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Wszystkie pasy w stawce Ruiz vs Joshua II? Hearn potwierdza, Jones ma inne zdanie


W dniu wczorajszym promotor byłego czempiona wagi ciężkiej, Anthony'ego Joshui (22-1, 21 KO), Eddie Hearn potwierdził, że stawką pojedynku rewanżowego z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) będą wszystkie pasy, o jakie toczyła się wtedy walka. Swego czasu zaczęły się pojawiać informacje, iż federacja IBF już przed ostatnim pojedynkiem wezwała ówczesnego mistrza do obowiązkowej obrony, jednak w ostateczności ma się udać utrzymać każde z trofeów w stawce. Tak przynajmniej twierdzi szef grupy Matchroom.

Innego zdania jest jednak menedżer Joe Joyce'a, Sam Jones. Poinformował on bowiem, że tytuł International Boxing Federation zostanie odebrany "Destroyerowi" bardzo szybko. Nie byłoby to tak naprawdę nic dziwnego, ponieważ akurat twórcy czerwonego pasa potrafią postępować bardzo zdecydowanie.

Przed kilkoma laty nie czekano zbyt długo, aby zabrać to trofeum Tysonowi Fury'emu, a i Giennadij Gołowkin musiał się zmierzyć z taką sytuacją, mimo, iż na horyzoncie był generujący wielkie przychody pojedynek rewanżowy z Saulem Alvarezem. Jednak po ostatnim zwycięstwie "Canelo" nad Danielem Jacobsem, kiedy pojawiły się informacje o narzuceniu obowiązkowej obrony z Serhijem Derewianczenką, federacja bardzo szybko poinformowała, iż wkradł się "błąd" i, póki co, żadnych nacisków na Saula nie wywiera.

Czekamy zatem na oficjalne potwierdzenie rewanżu, wraz z lokalizacją i terminem. Wtedy dopiero dowiemy się, czy Joshua będzie miał okazję odzyskać wszystkie utracone pasy, czy tylko ich część.

Źródło: Michael Benson, Sky Sports

Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem