View Single Post

stare 06-06-19, 08:22   #1 (permalink)
Konrad "Budyń" Budynek
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Kolejny sezon WBSS w wadze półciężkiej z udziałem wszystkich czempionów?

Pojawiają się głosy, iż trwają przygotowania nad organizacją hitowej edycji turnieju WBSS w przyszłym sezonie, która swym poziomem nie powinna ustępować pierwszemu sezonowi, kiedy to w kategorii cruiser skrzyżowali rękawice mistrzowie najważniejszych federacji, a zwycięzca zgarnął wszystkie laury, wraz z pasem The Ring.

Kiedy wydawało się, że od oficjalnego potwierdzenia walki Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28 KO) z Anthonym Yarde dzielą nas ostatnie chwile, pojawiły się pewne perturbacje. Okazuje się bowiem, iż obóz Rosjanina chce przeniesienia walki z czerwca na sierpień, na co nie chce przystać z kolei strona Brytyjska.

Wszyscy starają się znaleźć rozwiązanie z tej sytuacji, natomiast "Krusher" zasiał duże ziarno zainteresowania swoją ostatnią wypowiedzią dla rosyjskiego Sport Expres. Stwierdził on bowiem, iż negocjuje wzięcie udziału w pewnym turnieju. Nie podano, o jaki chodzi, ale pierwszą myślą, jaka się nasuwa, jest rzecz jasna kolejna edycja World Boxing Super Series. Dodał także, iż w rozgrywkach mają wziąć udział pozostali mistrzowie, a więc Dmitrij Biwoł (16-0, 11 KO) ze swoim tytułem WBA, Oleksandr Gwozdyk (17-0, 14 KO) jako czempion WBC i posiadacz pasa IBF, Artur Beterbijew (14-0, 14 KO)!

Wydaje się wręcz niewiarygodne, aby udało się taki turniej zorganizować. Wszyscy, poza Biwołem, są w mniejszym lub większym stopniu związani z telewizją ESPN, a przecież prawa do WBSS na terenie USA ma DAZN. Gwozdyk i Beterbijew należą dodatkowo do Top Rank i na pierwszy rzut oka w głowie się nie mieści, aby Bob Arum przystał na takie rozwiązanie. Czekamy zatem na kolejne informacje w tej sprawie, które, miejmy nadzieję potwierdzą to, co wydaje się nieprawdopodobne.

Źródło: Sport Expres, Michael Benson

Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem