View Single Post

stare 06-06-19, 07:44   #1 (permalink)
Konrad "Budyń" Budynek
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Postów: 1536
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Oficjalnie: Maurice Hooker vs Jose Ramirez o pasy WBC i WBO 27 lipca w Dallas


Dzisiejszej nocy liżąca głębokie rano po sobotniej porażce Anthony'ego Joshui grupa Matchroom oficjalnie potwierdziła, iż 27 lipca w Dallas odbędzie się pojedynek unifikacyjny w wadze super lekkiej pomiędzy czempionem WBO Mauricem Hookerem (26-0-3, 17 KO) a mistrzem WBC, Jose Ramirezem (24-0, 16 KO). Pojedynek będzie transmitowany przez DAZN, mimo, iż Ramirez jest związany z grupą Top Rank i ESPN.

W ciągu najbliższych miesięcy w limicie 140 funtów pozostaną jedynie dwaj mistrzowie, bowiem w finale turnieju WBSS mający pas IBF Josh Taylor spotka się z czempionem WBA, Regisem Prograisem. Istnieje zatem szansa, że przed końcem roku uda się doprowadzić do pełnej unifikacji całej dywizji.

W wyniku tej informacji wydaje się, że możemy w niedługim czasie spodziewać się także ogłoszenia szczegółów starcia Wasyla Łomaczenki z Lukiem Campbellem. Eddie Hearn i Bob Arum bowiem pracowali razem, aby dopiąć obie walki i osiągnąć zadowalający dla każdej ze stron consensus. Skoro Brytyjska stajnia mogła już potwierdzić galę w wadze super lekkiej, to znaczy, iż unifikacja kategorii lekkiej także jest prawdopodobnie dopięta w 100%.

Źródło: Matchroom Boxing

Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem