View Single Post

stare 14-04-19, 05:24   #1 (permalink)
Jakub Zegarowski
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 629
Nominowany 7 razy w 4 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Minneapolis: Derewianczenko wygrywa z Culcayem po świetnej walce


Siergiej Derewianczenko (13-1, 10 KO) miał olbrzymie kłopoty w starciu z Jackiem Culcayem (25-4, 13 KO), lecz ostatecznie wygrał jednogłośną decyzją sędziów i zapewnił sobie prawo do walki o pas IBF w wadze średniej.

W pierwszej połowie pojedynku bardziej podobał się Niemiec. Wyprzedzał akcje Ukraińca, znakomicie poruszał się na nogach, raz za razem zaskakując defensywę faworyzowanego przeciwnika. W okolicach 5. rundy Culcay nieco zwolnił. Ciosy na tułów wyprowadzane przez Derewianczenkę przyniosły określony skutek, przez co przewaga szybkości Niemca nie była już tak wyraźna. A w takich warunkach wyższość Siergieja musiała być widoczna. Ukrainiec był zdecydowanie aktywniejszy, składał swoje ciosy w pomysłowe kombinacje, wygrywał kolejne rundy, odrabiając straty z pierwszej części pojedynku i wychodząc na prowadzenie.

Zupełnie niespodziewanie, w połowie 10. rundy Culcay wypalił bardzo mocnym prawym sierpowym. Derewianczenko zatoczył się do tyłu, lecz nie padł na deski. Niemiec szybko doskoczył do przeciwnika, żeby skończyć pracę, ale zabrakło czasu. Minuta przerwy nie wystarczyła Ukraińcowi na pełne dojście do siebie, więc w kolejnych 180 sekundach skupił się głównie na walce o przetrwanie. Siergiej wiedział jednak, iż musi wygrać ostatnią odsłonę, żeby względnie spokojnie czekać na werdykt. I zrobił to. W ostatniej minucie trafił kilkoma mocnymi ciosami, zapewniając sobie wygraną w stosunku 115:113, 116:112 x2.

Źródło: redakcja

Jakub Zegarowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem