View Single Post

stare 20-03-19, 15:05   #1 (permalink)
Dariusz Chmielarski
Felietonista
  
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Postów: 1528
Nominowany 252 razy w 61 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 20
Domyślnie Najciekawsze walki weekendu 22-24.03.2019


22.03.
SAN FRANCISCO DE MOSTAZAL, CHILE

Miguel Gonzalez vs Andrew Moloney – super musza
Eliminator WBA i walka 2 bokserów własnego ringu. Gonzalez 29 razy zwyciężał w Chile i 1 raz przegrał w Wielkiej Brytanii. Moloney 18 razy wygrywał w Australii, jednak rywali miał z wyższej półki, niż najlepszy bokser Chile. Jeżeli go nie oszukają, to Australijczyk powinien tę walkę wygrać.
23.03.
MANILA, FILIPINY
Michael Dasmarinas vs Kenny Demecillo – kogucia

Pojedynek dwóch Filipińczyków, którzy są rówieśnikami i reprezentują podobny, dość wysoki poziom. Nie znam za bardzo tych bokserów, ale za minimalnego faworyta uważam Dasmarinasa.
Samuel Salva vs Rene Mark Cuarto – słomkowa
Podobna sytuacja, jak powyżej. Walka dwóch 22-latków z filipińskiej czołówki. Salva jest niepokonany i walczył z lepszymi rywalami, więc chyba może być uznany za faworyta.
ŁOMŻA, POLSKA
Krzysztof Włodarczyk vs Alexandru Jur – cruiser

Rumun nie jest królem nokautu, więc werdykt na korzyść Diablo jest oczywisty. Jednak jak będzie wyglądała walka, to już jest otwarta kwestia. Myślę, że będzie dość nudna i potrwa pełne 10 rund.
JEKATIERYNBURG, ROSJA
Szawkatdżon Rachimow vs Rofhiwa Maemu – super piórkowa o pas IBO

Najlepszy bokser Tadżykistanu od pewnego czasu na Boxrecu zmienił się w reprezentanta Rosji. Jest doskonałym pięściarzem i na pewno wygra z Afrykaninem, który ma za sobą nietypową karierę od buma do prospekta.
Akżoł Sulajmanbek Uułu vs Pipat Chaiporn – super kogucia
Najlepszy bokser Kirgistanu zmierzy się z rutynowanym Tajem, który w Tajlandii wygrywał prawie zawsze, ale w Japonii regularnie zbierał baty. Kirgiz nie jest jakimś wybitnym talentem, ale powinien wygrać.
Aleksiej Jegorow vs Thomas Oosthuizen – cruiser
Oosthuizen zapowiadał się na gwiazdę boksu, ale nałogowe picie i ćpanie sprawiły, iż mocno obniżył loty. Ostatnio przegrał w kiepskim stylu z Thabiso Mchunu i chyba właśnie zaczyna karierę journeymana. Jegorow ma solidną amatorską podbudowę i słynie z mocnego ciosu. Przypomina trochę Kudriaszowa, ale jest od niego szybszy i znacznie lepiej wyszkolony. Będzie zdecydowanym faworytem.
Eduard Skawiński vs Laszlo Toth – półśrednia
Skawiński imponuje przede wszystkim siłą fizyczną i mocnym ciosem. Toth to jeden z lepszych bokserów Węgier, który ze zmiennym szczęściem stoczył kilka walk z niezłej klasy rywalami. Będzie miał przewagę doświadczenia i techniki, ale chyba to nie wystarczy do wygrania walki z niepokonanym osiłkiem.
SIERPUCHOW, ROSJA
Fiodor Czudinow vs Wuzhati Nuerlang – super średnia

Czudinowa wszyscy znają, natomiast 22-letni Ujgur w barwach Chin jest pewną niewiadomą. Przegrał na punkty z Azizbekiem Abdugofurowem na Filipinach, co stawia go w rzędzie średniaków. Faworytem na własnym ringu jest bez wątpienia Czudinow.
LONDYN, WIELKA BRYTANIA
Charlie Edwards vs Angel Moreno – musza o pas WBC

Edwards niespodziewanie i dość problematycznie odebrał tytuł Cristoferowi Rosalesowi. W pierwszej obronie będzie go bronić z 35-letnim Hiszpanem, który absolutnie dotychczasowymi osiągnięciami na title shota nie zasłużył. Wynik można uznać za z góry wiadomy.
Joshua Buatsi vs Liam Conroy – półciężka
Pochodzący z Ghany Buatsi to jeden z największych talentów brytyjskiego boksu. Trzy ostatnie pojedynki rozstrzygnął już w pierwszych rundach. Conroy to średniak, jakich wielu i w starciu z Buatsim nie ma praktycznie żadnych szans.
Lawrence Okolie vs Wadi Camacho – cruiser
Obdarzony fantastycznymi warunkami fizycznymi Okolie boksuje bardzo brzydko, ale jak dotąd skutecznie. Jego rywal jest dobrze wyszkolony technicznie, ale zasłynął też ze szklanej szczęki. W 12-rundowym pojedynku ma znikome szanse na uniknięcie mocnych ciosów rywala, więc raczej z góry skazany jest na porażkę przed czasem, chyba że wygra przez... dyskwalifikację.
COSTA MESA, USA
Jessie Magdaleno vs Rico Ramos – piórkowa

Walka dwóch doświadczonych zawodników, z których dotąd lepsze wrażenie robił Magdaleno, w przeszłości mistrz WBO w super koguciej. Do piórkowej może być trochę za mały, ale Ramos też nie imponuje warunkami fizycznymi. Stawiam na wygraną Magdaleno.
Kubrat Pulew vs Bogdan Dinu – ciężka
Pojedynek dwóch bokserów o dobrej technice i motoryce. Dinu niedawno uległ szybko Jarrellowi Millerowi, pokazując brak serca do walki. Pulew jest doświadczony, solidny i charakteru nigdy mu nie brakowało. Być może nie bez początkowych problemów, ale walkę powinien wygrać.
Maksim Dadaszew vs Ricky Sismundo – super lekka
Filipińczyk jest bokserem solidnym, ale najlepsze lata na pewno ma za sobą. Z kolei Dadaszew to niepokonany pięściarz na dorobku, który w swej ostatniej walce pewnie pokonał Antonio DeMarco. Będzie zdecydowanym faworytem.
Terweł Pulew vs Mitch Williams – cruiser
Przymierzany do walki z naszym Diablo młodszy brat Kubrata Pulewa na razie doskonale prezentuje się w roli zawodowca. Williams będzie jego dotąd najtrudniejszym rywalem, aczkolwiek jest tylko dobrze wyszkolonym technicznie średniakiem. Obstawiam pewna wygraną Bułgara, chociaż nie koniecznie przed czasem.
24.03.
ASTANA, KAZACHSTAN
Ajdos Jerbosynuły vs Lucas Ndafoluma – super średnia

Jerbosynuły to jeden z nielicznych utalentowanych Kazachów, który na razie woli boksować w ojczyźnie, a nie w USA. Ndafoluma, jak większość bokserów z Namibii jest solidny, dobrze wyszkolony, ale mało błyskotliwy. Będzie trudnym rywalem dla Kazacha, ale chyba nie da rady go pokonać.
Nursułtan Żangabajew vs Ivan Matute – super półśrednia
Kazach ma za sobą dopiero 6 walk zawodowych, ale z pewnością ma smykałkę do boksu. Reprezentanta Wenezueli z bilansu można wziąć za kryptobuma, ale to wrażenie może okazać się złudne. Matute ma wysoki procent nokautów i na pewno jest groźny. Na własnym ringu faworytem będzie jednak Żangabajew.
OXON HILL, USA
Lamont Peterson vs Siergiej Lipiniec – półśrednia

Chyba walka tygodnia. Uchodzący za młodu i trochę na wyrost za wielki talent Peterson ostatnio szybko i boleśnie został odprawiony przez Errola Spence'a. Osiłkowaty Lipiniec będzie jednak bardzo pasował mu stylem. Rosjanin był krótko mistrzem IBF w super lekkiej, ale w półśredniej jego warunki fizyczne są bardzo skromne. O ile nie trafi Petersona jakimś lucky punchem, to raczej z nim nie wygra.
HOLLYWOOD, USA
Serhij Bohaczuk vs Cleotis Pendarvis – super półśrednia

Ukrainiec boksuje od 2 lat w USA i dorobił się bilansu 12(12) – 0. Pendarvis będzie jego najlepszym dotąd rywalem. Ponieważ dwukrotnie wykazał się niepewną szczęką, to prawdopodobnie padnie kolejna ofiarą Bohaczuka.
Ali Achmedow vs Mike Guy – super średnia/półciężka
Znany z 2 występów w Polsce Achmedow to jeden z największych talentów, jakie pojawiły się w wadze półciężkiej w ostatnich latach. Guy dotąd boksował w super średniej i w ciągu 10 lat kariery stoczył zaledwie 13 walk. Z dobrej klasy rywalami trzykrotnie przegrał, choć stawiał twardy opór. Tym razem czeka go kolejna porażka.

Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem