View Single Post

stare 14-03-19, 09:34   #1 (permalink)
Krystian Sander
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 18877
Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Sulęcki: postawię na agresywną lewą rękę, ofensywę i ciągły pressing


Już jutro Maciej Sulęcki (27-1, 11 KO) zmierzy się z Gabrielem Rosado (24-11-1, 14 KO) w walce, która ciekawi całą bokserską Polskę. O tej potyczce i o tym, co może czekać po niej, "Striczu" opowiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Przegląd Sportowy: Już rok temu, po starciu z Danielem Jacobsem, mówił pan, że chciałby się spotkać w ringu z Rosado. Dlaczego? Bo filadelfijczyk w wielu walkach pokazał, że lubi się bić, a pan wiedział, że umiejętności pozwolą tego rywala rozbijać?

Maciej Sulęcki: Tak. Myślę, że Rosado to pięściarz skrojony pode mnie. Pytanie, w jaki sposób podejdzie do walki. Czy pójdzie na wojnę? Nie sądzę, bo na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że jest mniejszy ode mnie. A jeśli będzie boksował technicznie – tak jak w ostatniej remisowej walce z Luisem Ariasem – dla mnie to już w ogóle rewelacja. Poczekam na jego błędy, których popełnia dużo. I jeśli będzie chciał „pykać”, to zamierzam go karcić. Chciałem walki z Rosado, bo nasze style gwarantują emocje. Na tym mi zależało.

Odnoszę więc wrażenie, że dobrze odnajduje się pan w roli faworyta, choć to Rosado, dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata, walczy u siebie, w Filadelfii.

Myślę, że będzie to bardzo fajna walka w stylu cios za cios albo dominacja z mojej strony. Jestem przygotowany na dziesięć rund w wysokim tempie. Wiem, że Rosado miewa problemy kondycyjne, zawsze tak było. Łatwo pękają mu też łuki brwiowe. Będę robił swoje. Mamy plan A, B, C... Może do Z by tych strategii nie wystarczyło, ale trochę ich jest. Wiem, jak walczyć z Gabrielem, który będzie szedł do przodu, jak i z takim, który postawi na bardziej defensywny boks.

Mówi pan, że może to być walka cios za cios, ale raczej nie oznacza to bijatyki bez głowy.

Pewnie, że nie. Chodzi mi o to, że na pewno nie zrobię kroku w tył. Może to być walka cios za cios, ale jednocześnie wyważona, mądra z mojej strony. Postawię na agresywną lewą rękę, ofensywę i ciągły pressing. Taki będzie mój boks.

Cała rozmowa do przeczytania TUTAJ.

Źródło: Przegląd Sportowy

__________


Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem