View Single Post

stare 13-03-19, 18:46   #8 (permalink)
SouthPaw
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Ja rozumiem, że w Polsce ludziom żyło się źle za komuny, w latach 90. , a wielu źle żyje się do dzisiaj. Jednak emigracja do USA w 1996 argumentowana winami komuny to jest dla mnie robienie z siebie i swojej rodziny na siłę emigrantów politycznych, podczas gdy rzeczywista motywacja była czysto materialna.
Nie tylko materialna. Jakie perspektywy mieli ludzie z pokolenia rodziców Kownackiego. Komuna zniszczyła nasz kraj i Polaków jako społeczeństwo. Skutki widać nawet dzisiaj w 2019. Nasza kombinatorska mentalność , kompleksy to wszystko rezultat komuny. Moi rodzice , którzy nie są starzy a ja sam urodziłem się w 89 roku nie raz wspominają , że jako nastolatkowie w latach 70-tych zbierali złotka z czekoladek a gdy zobaczyli pierwszy raz samą klawiaturę to myśleli że to cały komputer (a pochodzą z miasta - nie z wioski gdzie mieli dostęp tylko do krówek i świnek) Dzisiaj to się wydaje nieprawdopodobne ale to jest smutne w **uj... Dzieciaki w ich wieku na zachodzie w tym czasie popijały pepsi i woziły się fajnymi furkami rodziców.

"wolne" lata 90 różniły tylko tym, że na półkach stało więcej rzeczy - stan umysłu ten sam.

Zgadzam się w 100% z tym co napisał Marek Cudek

SouthPaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem