View Single Post

stare 13-03-19, 12:46   #6 (permalink)
Marek Cudek
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 2379
Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Dla mnie to co mówi Adam to oczywistość. Znam to świetnie. Większość Polaków była umęczona biedą, szarzyzną i brakiem możliwości PRL. Wielu chcialo wcześniej wyjechać, ale nie mogło. A jeszcze lata 90 to czas głębokiego bezrobocia po reformach, w takich miastach jak Łomża była czarna d... na 100%. Mieli ochotę się wreszcie wyrwać, jak wielu Polaków. Wtedy wyjazdy na saksy nie były tak opłacalne jak później, praca zwykle nielegalna, mało kto zarabiał normalnie pracując gdzieś w Europie. A Stany wydawały się szansą, wielu chciało wtedy choć otrzeć się o dobrobyt.

A głębiej sięgając, tak - komuna jest praprzyczyną wszystkiego. Ci, co wtedy się wzbogacili, do tej pory im się powodzi i ich rodzinom. Zbyt mało czasu upłynęło od 1989 roku, żebyśmy się dorobili wielu milionerów w pierwszym pokoleniu, Z kolei biedni i bez perspektyw masowo wyjeżdżali do pracy po otwarciu granic, co ma interesujący wpływ na naszą gospodarkę.

Często rozmawiam z turystami z tzw. Zachodu, to są inni ludzie, Polaków najbardziej od nich odróżnia to, że oni żyją w dobrobycie od pokoleń. Zrelaksowani ludzie
Jak Ukrainiec przyjedzie do Polski to czuje się jak u siebie, raz, że jest młody, dwa, że doświadczenia i kompleksy są podobne, u nich może odrobinę większe, ale to z reguły młodzi ludzie, większość nie zna różnicy.

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem