View Single Post

stare 11-02-19, 06:48   #1 (permalink)
Konrad "Budyń" Budynek
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Postów: 1536
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Anthony Crolla kolejnym rywalem Wasyla Łomaczenki?


Praktycznie od momentu, kiedy federacja IBF postanowiła odebrać tytuł Mikey'owi Garcii i wyznaczyć do walki o wakat Richarda Commeya z Isą Czaniewem, obóz Wasyla Łomaczenki (12-1, 9 KO) zaczął snuć plany kolejnej unifikacji, mimo, iż przed nimi był jeszcze pojedynek z Jose Pedrazą. Po tym, jak "Hi-Tech" rozprawił się już z Portorykańczykiem ogłoszono, iż kolejnym rywalem Ukraińca będzie nowy czempion IBF. Tym stał się pochodzący z Ghany zawodnik Lou DiBelli, a do walki miało dojść 12 kwietnia w Staples Center.

Pod koniec poprzedniego tygodnia okazało się jednak, że w trakcie ostatniej potyczki 31-latek nabawił się kontuzji kręgosłupa, która wyklucza go z treningów na co najmniej sześć tygodni i niweczy szansę pojedynku z Łomaczenką.

Taki obrót spraw czyni obowiązkowego pretendenta World Boxing Association, Anthony'ego Crollę (34-6-3, 13 KO) najpoważniejszym kandydatem na kolejnego przeciwnika dla Łomaczenki. WBA co prawda wydała zgodę na walkę unifikacyjną ich czempiona z Commeyem, jednak w obliczu takiego przebiegu wydarzeń kolejnym rywalem Ukraińca powinien być właśnie Crolla, choć strona ukraińska jest podobno także zainteresowana innym zawodnikiem Matchroom Boxing, Lukiem Campbellem.

Jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia, organizatora pojedynku rzecz jasna wyłoni przetarg. Nie jest jednak do końca jasne, kiedy on będzie miał miejsce. Wcześniej federacja ustaliła jego termin na najbliższą środę, 13 lutego, jednak później wydano zgodę na walkę unifikacyjną, po której zwycięzca miał zmierzyć się z Crollą w ciągu 90 dni. Konkurs ofert może się jednak okazać niezbędny, ponieważ z jednej strony Top Rank i ESPN mają już wyznaczony termin i miejsce walki, z którego nie chcą zrezygnować, z drugiej promujący Crollę Eddie Hearn również ma chrapkę na uczynienie z tej walki głównego wydarzenia swojej gali. W najbliższym czasie poznamy więcej szczegółów dotyczących całej sprawy.

Źródło: Mike Coppinger, Michael Benson

Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem