View Single Post

stare 11-02-19, 02:43   #1 (permalink)
Jakub Zegarowski
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 629
Nominowany 7 razy w 4 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Jose Carlos Ramirez wypunktował Jose Zepedę po świetnym pojedynku


Jose Carlos Ramirez (24-0, 16 KO) wypunktował Jose Zepedę (30-2, 25 KO) w walce wieczoru podczas gali we Fresno. 26-letni Amerykanin obronił w ten sposób pas WBC w wadze super lekkiej.

Zepeda lepiej wszedł w pojedynek. Imponował przede wszystkim szybkimi, zaskakującymi ciosami prostymi, na które Ramirez nie miał żadnej odpowiedzi. Mistrz starał się boksować na pressingu, atakował głównie obszernymi sierpowymi, jednak te nie znajdowały celu. Z biegiem czasu, walka zaczęła się wyrównywać. "Chon" zaczynał tracić świeżość, a jego refleks nie był już tak doskonały jak na początku. Ramirez coraz częściej to wykorzystywał, choć do połowy dystansu raczej przegrywał na punkty.

W drugiej części walki przechylił jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zmęczony Zepeda był karcony coraz to mocniejszymi uderzeniami i chociaż sam wciąż świetnie pracował ciosami prostymi, to jednak przegrywał kolejne rundy. Dość niespodziewanie, pretendent wrócił do gry w dwóch rundach mistrzowskich. Pod koniec dwunastego starcia dał się jednak złapać na dłuższą serię Ramireza, co zadecydowało o tym, iż to ręka mistrza ostatecznie powędrowała do góry. Po dwunastu niezwykle frapujących rundach, sędziowie punktowi przyznali zwycięstwo Jose Carlosowi Ramirezowi w stosunku 114:114, 115:113 i 116:112.

Źródło: redakcja

Jakub Zegarowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem