View Single Post

stare 08-02-19, 17:29   #1 (permalink)
Krystian Sander
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 18876
Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Canelo Alvarez zachowa jednak tytuł WBA w super średniej


Kilka dni temu informowaliśmy, że Canelo Alvarez (51-1-2, 35 KO) zwakował pas WBA wagi super średniej i będzie skupiał się tylko na rywalizacji i zdobywaniu kolejnych trofeów w limicie 160 funtów. To drugie się wprawdzie zgadza, ale WBA poinformowała właśnie, że Saul nadal jest czempionem w kategorii super średniej.

World Boxing Association nie zamierza zmuszać Canelo do zwakowania jednego ze swoich pasów (Canelo dzierży tytuły WBA w wagach średniej i super średniej) i uznaje go po prostu swoim mistrzem dwóch kategorii.

- Canelo może posiadać jednocześnie dwa nasze pasy w dwóch różnych wagach. Tak było też w przypadku Floyda Mayweathera kilka lat temu - tłumaczą włodarze federacji.

Alvarez 4 maja będzie unifikował swoje tytuły WBA i WBC wagi średniej z Danielem Jacobsem, posiadaczem trofeum IBF. 28-latek nadal pozostanie przy tym czempionem WBA Regular wagę wyżej. Jak długo? Tego nikt nie wie, być może do momentu, w którym przejdzie mu ochota na nazywanie się mistrzem w wadze super średniej.

Źródło: boxingscene

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem