View Single Post

stare 05-02-19, 11:17   #1 (permalink)
Dariusz Chmielarski
Felietonista
  
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Postów: 1612
Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Najciekawsze walki weekendu 09-10.02.2019


09.02.
ESTOSADOK, ROSJA
Paweł Malikow vs Wage Saruchanian – lekka

Starcie dwóch solidnych bokserów, z których każdy zaliczył po jednej dużej wpadce z zagranicznym rywalem. Układ stylów powinien być korzystny dla agresywnego Malikowa i jego widzę w roli faworyta.
Ołeksandr Iwanow vs Konstantin Ponomariow – super półśrednia
Ponomariow uważany był w półśredniej za bardzo utalentowanego prospekta, ale kategorię wyżej nie potrafi się odnaleźć. Iwanow przeciwnie, po średnim początku kariery jest obecnie na fali wznoszącej. Typuje wygraną reprezentanta Ukrainy.
Denis Szafikow vs Gajbatułła Gadżialijew – lekka
Szafikow to rutynowany bokser, który 3 razy bez powodzenia walczył o światowe mistrzowskie pasy. Gadżialijew nieźle prezentował się jako amator w barwach Azerbejdżanu, ale jako zawodowiec uległ w swej 7 walce silnemu fizycznie Czełochsajewowi. Szafikowowi też raczej nie da rady.
Raszid Kodzojew vs Juan Ezequiel Basualdo – cruiser
Basualdo nieźle wypadał na argetyńskich ringach, ale w pierwszym występie w Rosji uległ przez TKO3 Jurijowi Kaszyńskiemu. Nie jest jednak bumem i sądzę, że z Kodzojewem może przetrwać pełen dystans.
CARSON, USA
Gervonta Davis vs Hugo Ruiz– super piórkowa o pas WBA Super

Ruiz to późne zastępstwo Abnera Maresa. Jest utalentowanym bokserem, ale niestety obdarzonym szklaną szczęką. W dodatku będzie walczył 2 kategorie wyżej, niż zwykle. Przewaga fizyczna Davisa będzie tak duża, że inny wynik, niż jego wygraną przed czasem można wykluczyć.
Erickson Lubin vs Ishe Smith – super półśrednia
Podejrzewam, że będzie to walka ciężka w odbiorze, bo Smith to pięściarz destrukcyjny, a jego rywal z kolei jest chaotyczny. Lubin chciałby powrócić do czołówki, z której wypadł po szybkim nokaucie z rąk Jermella Charlo, ale źle mu dobrano przeciwnika. Smith jest mistrzem klinczów i przepychanek i nie da sobie zrobić krzywdy, a na punkty zapewne wygra.
Sharif Bogere vs Javier Fortuna – lekka
Pojedynek dwóch bokserów, którzy nie spełnili dużych, pokładanych w nich przed laty nadziei. Będzie wojna, bo obydwaj lubią atakować. Fortuna ma lepszą technikę, ale Afrykanin jest silniejszy fizycznie i chyba powinien przełamać rywala.
Juan Heraldez vs Eddie Ramirez – super lekka
Heraldez to niepokonany prospekt. Ramirez też takim był, ale przegrał 2 ostanie walki z rutynowanymi przeciwnikami. Zapewne postawi w tej walce wszystko na jedną szalę i ostro zaatakuje, ale raczej braknie mu umiejętności na pokonanie Heraldeza.
INDIO, USA
Rey Vargas vs Franklin Manzanilla – super kogucia o pas WBC

Ciekawe zestawienie tyczkowatego out-boxera z nieobliczalnym królem nokautu. Układ stylów jednoznacznie dla niepokonanego Meksykanina, którego należy uznać za zdecydowanego faworyta.
Alberto Machado vs Andrew Cancio – super piórkowa o pas WBA
Cancio to twardziel zwykle idący do przodu i wywierający presję na rywalu. Tym razem będzie to pasowało jego przeciwnikowi, wysokiemu i obdarzonemu bardzo silnym ciosem. Zdecydowanie stawiam na wygraną Machado.
10.02.
FRESNO, USA
Jose Carlos Ramirez vs Jose Zepeda – super lekka o pas WBC

Niewątpliwie walka tygodnia. Ramirez to niepokonany i wszechstronny mistrz świata, którego z niewiadomych powodów nie zakwalifikowano do turnieju WBSS. Zepeda imponuje przede wszystkim siłą ciosu, choć technikę też ma na niezłym poziomie. Przebieg walki trudny do przewidzenia, ale faworytem będzie Ramirez.
Raymundo Beltran vs Hiroki Okada – super lekka
Po porażce z Pedrazą Beltran spróbuje swych sił w wyższej kategorii z niepokonanym, aczkolwiek nie do końca sprawdzonym Japończykiem. W swej poprzedniej ( a pierwszej poza Japonią) walce Okada nie wypadł zbyt dobrze. Myślę, że nie sprosta meksykańskiemu twardzielowi.
Genesis Servania vs Carlos Castro – piórkowa
W odróżnieniu od większości Filipińczyków Servania kilka razy walczył poza Dalekim Wschodem i jest bokserem obytym z obcymi ringami. Przegrał tylko raz, z Oscarem Valdezem i będzie faworytem w walce z młodym niepokonanym, ale słabo sprawdzonym przeciwnikiem.
Guido Vianello vs Andrew Satterfield – ciężka
Druga zawodowa walka Włocha uważanego w swoim kraju za wielką nadzieję w wadze ciężkiej. Rywal słaby, więc wynik jest oczywisty, ale istotne, jak szybko i w jakim stylu zwycięży Vianello.
PRETORIA, RPA
Ruann Visser vs Elvis Moyo - ciężka
Visser jest jednym z najwyższych bokserów świata. Ma 207 cm wzrostu i tylko raz przegrał. Dużo mniejszy Moyo ma ostatnio niezłą passę, ale nie sprosta olbrzymowi.

Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem