View Single Post

stare 10-01-19, 23:02   #1 (permalink)
Krystian Sander
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 18858
Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 37
Domyślnie Znamy (prawdopodobnie) nazwisko potencjalnego trenera dla Szpilki [AKTUALIZACJA]


Andrzej Wasilewski gościł wczoraj w studio Weszło FM, gdzie opowiadał o rozmaitych tematach dotyczących grupy Sferis KnockOut Promotions. W trakcie audycji poruszono między innymi kwestię trenera dla Artura Szpilki (22-3, 15 KO).

Opiekę nad "Szpilą", jak wnioskuje się ze słów Wasilewskiego, może przejąć Dmitrij Szilochaj. Szkoleniowiec ten pomagał przygotować się Mairisowi Briedisowi do walki z Oleksandrem Usykiem, ale poza tym niewiele o nim wiadomo, w sieci jest bardzo mało wieści na jego temat. Sam promotor nazywa potencjalnego opiekuna Szpilki "specjalistą od mańkutów, który pomagał Briedisowi przed walką z Usykiem". Żadne nazwisko z ust szefa KP nie padło, jednak środowisko bokserskie szybko odgadło, o kogo może chodzić.

Kibice na Twitterze szybko dotarli też do informacji, z których wynika, że Szilochaj to były zawodnik K-1 i trener głównie właśnie od K-1 i Muay Thai. Zobaczymy, czy szkoleniowiec ten rzeczywiście nawiąże współpracę z Polakiem.

Artur Szpilka został bez trenera po niespodziewanej śmierci nieodżałowanego Andrzeja Gmitruka.

Źródło: weszlo.fm, Przemek Mrzygłód, Kacper Bartosiak

_____________

AKTUALIZACJA, 11.01.2019, 11:55

Trenerem Artura Szpilki ma jednak zostać ktoś inny. Andrzej Wasilewski wskazał w rozmowie z Weszło FM, że szkoleniowiec mający nawiązać współpracę ze "Szpilą" mieszka na stałe w Hiszpanii. Do tego opisu pasuje teraz Roman Anuchin, co zauważył na Twitterze Przemek Mrzygłód. Trener ten ma na koncie współpracę z Mairisem Briedisem czy Dmitrijem Czudinowem.

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem