View Single Post

stare 10-01-19, 11:37   #1 (permalink)
Konrad "Budyń" Budynek
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Postów: 1536
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Mairis Briedis vs Krzysztof Głowacki najprawdopodobniej w kwietniu w Rydze


Jak poinformował dziennikarz TVP Sport Piotr Jagiełło, półfinałowy pojedynek drugiej edycji turnieju World Boxing Super Series w kategorii cruiser, pomiędzy Krzysztofem Głowackim (31-1, 19 KO) a Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO) najprawdopodobniej odbędzie się w kwietniu. Swego czasu zastanawiano się także nad terminem marcowym, jednak wygląda na to, że do walki dojdzie miesiąc później. Planowanym miejscem potyczki, ze względu na bardzo dużą popularność Łotysza, który jest jednym z dwóch najpopularniejszych sportowców w kraju, pozostaje niezmiennie Ryga.

Obaj panowie swoje ostatnie pojedynki stoczyli rzecz jasna w ramach ćwierćfinału WBSS 10 listopada w Chicago, kiedy to Polak pokonał Maksima Własowa, natomiast były mistrz WBC jednogłośnie wypunktował Noela Gevora. Wielu obserwatorów określiło jednak porażkę Niemca wręcz jako oszustwo.

Istnieje szansa, iż kwietniowa walka będzie unifikacyjną tytułów WBC i WBO, o czym mówiono już wcześniej. Po ostatnich zwycięstwach Głowacki stał się bowiem posiadaczem pasa WBO Interim, natomiast Briedis WBC Diamond. Aktualnie zunifikowanym czempionem kategorii jest rzecz jasna Oleksandr Usyk, jeśli jednak Ukrainiec zdecyduje się na przeniesienie do wagi ciężkiej, "Główka" niemal na pewno zostanie ogłoszony pełnoprawnym czempionem. Briedis z kolei od dawna jest wysoko ceniony przed World Boxing Council i nie będzie można być zdziwionym, jeśli w najbliższym czasie dzięki działaniom Usyka również odzyska posiadane w zeszłym roku trofeum.
Źródło: Twitter/Piotr Jagiełło

Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem