View Single Post

stare 10-01-19, 06:33   #3 (permalink)
junior_13j
contender
  
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Postów: 1096
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

A ja nie wierzę w żaden rewanż pomiędzy TF a DW. Moim zdaniem do rewanżowego pojedynku nie dojdzie. Przyczyny są dwie.
Po pierwsze Wilder nie będzie na tyle głupi by wychodzić jeszcze raz do zawodnika, który zabrał go do szkoły. Jeśli tym razem nie trafi i nie zafunduje Tysonowi kd to walkę przerznie koncertowo. A jak pokazał pierwszy pojedynek nie zawsze dzikus może bezwarunkowo liczyć na siłę swoich pięści.
Po drugie: obaj są obecnie na idealnej pozycji by zorganizować najbardziej kasowe i dochodowe walki w HW i całym boksie: Tf-Aj lub DW-Aj. W przypadku rewanżu, który będzie kasowy ale nie do tego stopnia co starcie z Anthonym ich pozycja może nagle spaść w dół. Remis był dla obu doskonałym wynikiem bo żaden na walce nie stracił. A obaj zyskali na popularności. Drugi raz remis na pewno nie wejdzie i któryś przegra odsuwając od siebie dochody potencjalne w walce z Joshua. Jak Wilder przegra traci pas a jego pozycja najbardziej prawdopodobnego pogromcy Aj pikuje ostro w dół i już nikt nie będzie miał takiego ciśnienia na ta walkę. Ergo, zysk nie będzie już tak duży jak obecnie możliwy do osiągnięcia.
Może nie dojdzie już teraz do starc tej trójki, może następne pojedynki powiedzmy na jesień 2019, ale moim zdaniem niezależnie od tego do rewanżu nie dojdzie. Wilder był przekonany że bez kłopotu położy Furego dlatego zgodził się na walkę. Teraz wie, że bardzo prawdopodobna jest porażka i już nie będzie taki chętny.
Fury może i chce tego rewanżu bo jest jeszcze pewniejszy swego, ale jak mówi stare przysłowie do tanga trzeba dwojga.

junior_13j jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem