View Single Post

stare 25-12-18, 14:22   #1 (permalink)
Andrzej Pastuszek
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Postów: 10704
Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 51
Domyślnie Coldwell: Wilder zarobi więcej za łatwiejszą walkę z Joshuą niż za rewanż z Furym


Znany, brytyjski trener Dave Coldwell (opiekował się m.in. Tonym Bellew, czy braćmi McDonnellami) uważa, że bardziej sensowne dla mistrza WBC Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO) będzie starcie z dzierżącym pasy WBO, WBA i IBF Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO) niż rewanż z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO). Zdaniem szkoleniowca "Bronze Bomber" ma większe szanse z Joshuą niż z "Gypsy Kingiem", a i pieniądze zarobi zdecydowanie większe.

- Team Wildera spoglądając na walkę z Furym stwierdzi, że im się upiekło, bo Tyson poza dwoma nokdaunami kontrolował wszystko. Wrócił po długiej przerwie, nie miał żadnej poważnej walki i od razu porwał się na taki pojedynek. Fury będzie lepszy następnym razem. Jego timing, wyczucie dystansu i pewność siebie będą na wyższym poziomie. Tyson nie wiedział, czy jego ciało go nie zdradzi po tak długim okresie zatruwania go. Teraz już wie
- uważa Coldwell.

- Wilder lepszy już raczej nie będzie, a walka z Joshuą to mega kasa. AJ walczy bardziej tradycyjnie, jest łatwiejszy do trafienia. To łatwiejsza do wygrania walka dla Wildera. Będą woleli pełną unifikację, wszystkie pasy na szali i wielkie pieniądze. Rewanż z Furym mogą wziąć później - dodał współtwórca sukcesu Bellew.

Źródło
: bscene

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem