View Single Post

stare 05-12-18, 07:39   #1 (permalink)
Konrad "Budyń" Budynek
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Postów: 1536
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Ponad 300 tysięcy pakietów PPV sprzedanych na galę w Los Angeles


Jak podają amerykańskie źródła, ilość sprzedanych łączy PPV na galę organizowaną w Staples Center, gdzie walką wieczoru był oczywiście pojedynek Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO) z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO), wyniesie minimum 300 tysięcy. To bardzo dobry wynik jak na dzisiejsze realia w USA, choć oczywiście nie może się równać z walkami z udziałem "Canelo", Manny'ego Pacquiao czy Floyda Mayweathera Jr. Na dokładne liczby będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać, natomiast pewne już jest, że całe wydarzenie odnotowało zysk.

Aby organizatorzy nie ponieśli strat i udało się pokryć wszystkie koszty, musiało zostać sprzedanych 250 tysięcy pakietów. Liczba 300 tysięcy gwarantuje przychód na poziomie 22,5 mln dolarów. Należy pamiętać, że ten wynik dotyczy jedynie rynku amerykańskiego, póki co nie ma żadnych informacji dotyczących sytuacji w Wielkiej Brytanii. Dlatego liczba 300 tysięcy na pewno jeszcze mocno wzrośnie.

Jak wiemy, pełny emocjonalnego ładunku pojedynek, którego wynik do dziś jest przedmiotem dyskusji, zakończył się remisem, mimo iż zdecydowana większość obserwatorów wdziała zwycięstwo "Króla Cyganów". Takie okoliczności dają idealne fundamenty dla walki rewanżowej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że drugie starcie, bez względu na to kiedy zostanie zorganizowane, odbędzie się w ojczyźnie Fury'ego na jednym z piłkarskich stadionów. A mając na uwadze panujący tam popyt na boks, można się spodziewać o wiele większego zainteresowania, niż w przypadku pierwszego pojedynku. Starcie Anthony'ego Joshuy z Władimirem Kliczko wygenerowało ponad 1,5 mln sprzedanych pakietów PPV. Czy rewanż Wildera z Furym w UK pobije ten rekord? Nie można tego wykluczyć.

Źródło: The Ring

Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem